NERF příměstský tábor

17.7. jsme zahájili v lese u Struhařově NERF soustředění pro 13 dětí ve věku 7-11 let. Mezi nimi byli i Patrik Brožek a Sandra Šimková, členové vítězného týmu z krajského klání v NERF lize.

První den dopoledne jsme se seznámili a vybudovali hřiště s bunkry. Na něm se pak odpoledne odehrávali různé hry – Všichni proti všem, Team Death Match, Bitva o vlajku. Také jsme zvládli trénink duelů a poté turnaj. Popovídali jsme si o tom, jaké dovednosti a vlastnostni rozhodují o úspěchu v bitvě (hře) – fyzička, zbraně, taktika. Vyzkoušeli jsme si, jak jsou na tom účastníci fyzicky.

Další den jsme vyrazili k lesnímu jezeru – cestou jsme hráli Transport vězně. Poprvé vyhráli „zločinci“ a podruhé „policisté“ (pokaždé stejný tým v čele s Patrikem a Sandrou).

U jezera jsme si dali svačinu a odpočinuli si.

Po obědě a poledním klidu jsme zase hráli nejrůznější hry na dalším lesním hřišti – Bitva o vlajku a Team Death Match ve dvojicích.

Ve středu jsme se přesunuli na nové hřiště, kde jsme zahájili den Bitvou o vlajku. Tým ve složení Patrik, Sandra, Adam Trnka a Pepa Plášek) rozdrtil protivníky – tým osmi lidí. Po výrazných emocích v poraženém týmu nastoupila značná demotivace a nikdo nechtěl hrát. Po mém vysvětlení, že v tomto počtu je rozhodující taktika a koučování  se vzchopili k další hře. Rozdělili se do dvojic (vzájemné krytí, rozdělení pozornosti při sledování terénu a soupeře), proběhlo rozdělení na obranu a útok a díky průběžným upřesněním, kdo má vyrazit, kdo se má stáhnout, na koho útočit, se jim podařilo s přehledem zvítězit. Pochopení, že správná taktika přemůže fyzicky a zbrojově lépe vybaveného soupeře, jim pomohla v motivaci a nadšení pro zbytek tábora. Od tohoto okamžiku se také více zajímali o další hry, teoretické instrukce a vysvětlení. Jak vidno, i prohra může být k něčemu dobrá.

Poté jsme si prošli vývoj palných zbraní a pokračovali střelbou ze vzduchovky, airsoftové zbraně a luku.

Odpolne jsme vyrazili k vodě. Někteří zapomněli plavky a nechtěli se proto koupat, tak si to odpoledne moc neužili. Ale aspoň si pochutnali na melounu.

Ve čtvrtek dopoledne jsme opět hráli NERF hry a odpoledne strávili u vody.

V pátek jsme vyrazili na okružní výpravu po lese a cestou hráli nové hry – Verbíři a vesničané a Pohraniční přestřelka. Obě se dětem hodně líbili a tak jsme u nich strávili celé dopoledne.

Před polednem už bylo takové horko, že jsme v poklidu skončili.

Po obědě jsme se vybláznili u vody, tentokrát byli ve vodě skoro všichni a krásně se uvolnili (nebyl tam skoro nikdo cizí). Takže se všichni vyřádili, mimo jiné potopili místní kánoi (pak jsme ji samozřejmě uvedli do původního stavu).