NAŠI LEKTOŘI

Petr Suchý

Telefon: +724148850

Email: petr.suchy@klubctyrlistek.cz

Pozice: předseda Klubu

 

Studoval jsem matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a informatiku na Vysoké škole ekonomické. Řadu let jsem pracoval v bankách, nejdéle v Raiffeisenbank na oddělení finančních trhů. Vždy mě to však táhlo k vzdělávání dětí a dospělých, a tak jsem absolvoval kurz zážitkové pedagogiky a realizoval několik akcí pro dospělé i děti.

V roce 2015 jsem se rozloučil s bankovním sektorem a pustil se do svého snu - propojení vzdělávání, přírody a dětí. Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, kde se chceme věnovat volnočasovým aktivitám pro děti v oblasti Říčany-Mnichovice-Kostelec nad Č.lesy.

Aktuáně vedu kroužky Divočiny, Dobrodruzi a Hry v přírodě. Děti jsou nadšené, zejména kluci, protože mají možnost se vyřádit venku pod mužským vedením a tak budu tyto kroužky rozšiřovat i do dalších obcí.

Přes léto organizuji PRALES a další typy příměstských táborů.

Dlouhodobě se zajímám o seberozvoj, absolvoval jsem řadu kurzů, firemních i soukromých. Rád cvičím jógu, věnuji se skautskému oddílu v Říčanech. Jsem otec dvou dcer a syna, páníček psa, oblíbenec rodinného kocoura a chovatel tří slepic, z nichž dvě momentálně emigrovali k sousedům.

 

Jana Vančurová

Tel. +737 882 959

Email: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz

Pozice: manažerka Klubu

 

Vždycky pro mě byla nejdůležitější rodina a děti. Vzdělávala jsem se postupně a tak, jak  jsem potřebovala. Nejprve jsem vystudovala Gymnázium v Nymburce, poté Obchodní akademii v Praze, nakonec jsem ještě přidala dálkově VOŠ ve Volyni, obor navrhování interiéru, tvorba nábytku. S manželem vlastníme truhlárnu a tak mám ráda kromě kreativity doma a práce s papírem, textilem a přírodninami hlavně práci se dřevem. Když mám čas, ráda kreslím, šiju, vyšívám, pletu, fotím a vyřezávám.

Baví mě sportovat, hraju volejbal, florbal, lyžuju, plavu, sbírám houby a když nerostou, vezmu psy a jen se v lese projdeme.

Od r. 2009 jsem aktivní členkou spolku „Šťastná rodina“ v Hrusicích, kde každoročně připravujeme různé akce a dílny pro děti.

Od r. 2017 spolupracuji s KDM Čtyřlístek jako produktová manažerka a byla jsem jako vedoucí na příměstském táboře Prales. Práce mě moc baví a těším se na další zážitky a hry s dětmi.

Mám dvě dcery, už přes dvacet let jednoho manžela, čtyři psy a všechny je miluju.

Daniela Kukačková

Telefon: + 775 732 584

Email: danykuk@seznam.cz

Po absolvování SZŠ, jsem nejprve pracovala jako zdravotní sestra na resuscitačním a funkčním  oddělení Neurochirurgické kliniky.  
První pedagogickou zkušenost jsem získala při mé práci v jeslích.

V Osmiletém gymnáziu OpenGate, kde jsem pracovala jako vychovatelka a lektorka volnočasových aktivit, jsem se v práci s dětmi opět našla.

Během školní docházky mých dětí jsem se začala zajímat  o problematiku výchovy dětí a Speciální pedagogiku jsem si také zvolila jako Doplňující pedagogické studium, které jsem absolvovala na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Krom toho jsem absolvovala kurz záchranáře - plavčika, kde jsem si osvojila nové přístupy v první pomoci a resuscitaci.
Mám také bohaté zkušenosti jako zdravotník a pomocný pedagogický dozor na školách v přírodě a školních výletech.
Nyní pracuji na zkrácený úvazek jako zdravotní sestra  pro domácí péči, vedu zájmové kroužky a věnuji se profesionálnímu hlídání dětí a výchovnému poradenství.

Práce s dětmi je pro mě koníčkem a relaxací. Jsem matkou čtyř dětí ( tři už jsou dospělé) a aktivní babičkou tří vnoučat. Ve volném čase se věnuji zpěvu, hraji na klavír, ráda trávím čas v přírodě,  mým koníčkem je také moje zahrada, ,,bylinkaření" a v zimě ruční práce.

Katka Raisová

Telefon: +725 421 621

Email: katka.raisova@klubctyrlistek.cz

Jsem maminka dvou rošťáků a cvičitelka sportovní všestrannosti. Před narozením synků jsem pracovala ve společnosti Honeywell International s.r.o., jako vedoucí týmu zákaznické podpory. Na této práci mě nejvíce bavily přípravy a vedení týmových školení, motivace týmu a následná, prakticky okamžitá, zpětná vazba.

Během mateřské dovolené jsem začala vést cvičení rodičů s dětmi v Sokole Říčany a Radošovice a cvičení předškoláků v Kolovratech. Později jsem působila v Říčanech jako druhý trenér atletické minipřípravky.

Kurzy a semináře, které jsem absolvovala:

 • Instruktor volnočasových sportovních aktivit a cvičitel sportovní včestrannosti II. třídy  (akreditováno MŠMT)
 • Míče a padák pro nejmenší
 • Pohybové hry (s Ferdinandem Mazalem)
 • Nářadí pro rodiče+děti a předškolní děti
 • Trenér atletických přípravek (školení pod Českým atletickým svazem)

Mezi mé koníčky patří jízda na kole, skalní lezení, turistika a sborový zpěv. V zimě mám ráda běžky i klasické lyžování a v posledních letech zkouším také snowboard. Nesmírně ráda "skotačím" s dětmi a lektorování dětských cvičení je pro mě ideální způsob, jak se "vyřádit" 🙂

 

Monika Malovcová

 

Telefon:+ 604 286 086
E-mail: malovcova.monika@seznam.cz

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu, po maturitě jsem se jeden rok věnovala studiu angličtiny a své vzdělání jsem dovršila na  Pedagogické fakultě UK v Praze, obor Výtvarná výchova. Po dokončení studií v roce 2006 jsem vyučovala v Sunny Canadian International School. Pracovala jsem především s dětmi od dvou do šesti let. Vedla jsem také výtvarné a keramické kroužky pro děti z mateřské i základní školy. Po mateřské dovolené jsem nastoupila na pozici lektorky v Mateřském centru Mraveniště v Říčanech. Zde jsem dva roky pracovala s dětmi od 2 do 4 let. V Mraveništi jsem vedla večerní kurz kresby pro dospělé a kroužek Angličtina hrou pro děti. V současnosti vyučuji v Montessori školce a škole a dále vedu kroužek keramiky v Open Gate pro děti ze základní školy i gymnázia. Příležitostně maluji obrazy na zdi do školek a škol. Hodně času věnuji svým dvěma dcerkám a nejlepší způsob, jak dobít energii je pro mě sport. Ráda lyžuji, jezdím na kole a v poslední době především běhám.

Příměstský tábor PRALES pro mě byl v loňském roce velmi zajímavou zkušeností. V nádherném prostředí klidného lesa jsem s dětmi prožila spoustu zajímavých okamžiků a těším se, že si mnohé z nich letos zopakuji.

Vanda Březinová-Kadeřábková

Tel. +420 604 247 383

Email: vandabrezinova@volny.cz

 

Zpěv jsem studovala privátně u paní Boženy Effenberkové, královny koloratury a sólistky Národního divadla. Věnovala jsem se koncertní činnosti sólové i sborové doma i v zahraničí. 

Pracuji s dětmi v hudebních kroužcích, kde společně zpíváme, učíme se prvním krůčkům na klavíru, ve hře zobcovou flétnu i Orffovy nástroje, poznáváme elementární hudební výchovu a první noty. Učím hudební výchovu i v mateřské školce a dělá mi radost, když hudba děti opravdu baví. 

Mým životním krédem je Kalokagathia, harmonie ducha a těla. Když právě nezpívám, potkáte mne v běžeckém. Běh mi čistí hlavu a přináší nápady. Můžete mne proto znát i z prostředí běžeckých závodů, odkud jsem si přivezla nejednu medaili. Spojení sportu jako kultury těla – a hudby jako pohlazení po duši mne provází prakticky po celý život. Baví mne ale i společenský tanec a gymnastika.

 

 

Jana Hanzlíková

Tel. +420 737 388 668

Email: jana.hanzlikova@klubctyrlistek.cz

 

Vystudovala jsem Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze, obor biofyzika. Odjakživa mám slabost pro vysoké, zasněžené, divoké a často nevlídné hory, kde člověk mezi mohutnými skalami pocítí svou titěrnost. Posledních několik let objevuji nový rozměr života díky svým dvěma synům, kteří stejně jako jejich rodiče tíhnou k dobrodružství, rádi si celé dny hrají a mimo jiné velice rádi cokoliv a z čehokoliv staví. Baví mne s nimi odhalovat, jak věci fungují a sledovat cestu jejich pokroků.

Alena Jiříková

Tel. +420 728 149 893

Email: jirikova.alena@seznam.cz

Vystudovala jsem gymnázium a poté VŠZ v Českých Budějovicích, protože příroda, rostliny a zvířata mi byly blízké a jsou dodnes.Nicméně od útlého dětsví mě bavilo malovat, kreslit a různě kreativně tvořit, což mě provázelo i v době, kdy jsem pracovala jako referentka na různých úřadech v Praze. Výtvarnou činností jsem se začala více zabývat v období mateřské dovolené, kdy jsem obrázky vystavovala a prodávala v několika pražských i mimopražských galeriích. V loňském roce jsem získala možnost vést výtvarné kursy, kursy keramiky a kreativního tvoření pro děti v DDM v Újezdě nad Lesy, neboť mám i Doplňkové pedagogické vzdělání. Tato práce mě oslovila a ještě téhož roku jsem si přibrala i kursy keramiky pro předškolní děti v MŠ na Proseku.
Tato činnost mě velmi naplňuje,protože mi unmožňuje předávat svoje zkušenosti dále, je to příjemná a zábavná práce a navíc i smysluplná. Zároveň mám dostatek času a prostoru pro svoji vlastní tvorbu.

Absolvované kursy:

 • kurs první pomoci
 • kurs malby na hedvábí
 • kurs ketlování na výroby šperků
 • kurs Tiffany techniky
 • kurs pájeného šperku
 • studium NJ na Göthe institutu

Ve volném čase hraju na kytaru,věnuji se kutilství a zahradničení.Jsem matka dospělé dcery, kterou jsem letos provdala, pečuji o psa a kočky.

Aleš Zelenka

Tel. +725 421 620

Email: ales.zelenka@klubctyrlistek.cz

Vystudoval jsem SPŠE, obor technologie výroby mikroelektronických prvků. Po studiích jsem čerpal znalosti a zkušenosti v různých oborech, v ziskovém i neziskovém sektoru, mimo jiné i ve společnostech HP či Amnesty International.

Pedagogika mne díky matce, bývalé učitelce mateřské školky provází životem od útlého dětství. O cenné pedagogické zkušenosti mne průběžně obohacuje má manželka, která se věnuje speciální pedagogice. Největší zkušenosti mi však v tomto směru poskytují mé tři děti a zájem o studium této oblasti.

Velice rád trávím čas v přírodě, především v lese, kde si užívám realizaci více i méně připravených her a aktivit a to především s dětmi a hravým typem dospělých.

Mimo přírodu mám velmi rád hudbu, aktivně působím v elektronicky-rockovém hudebním tělese. Dalším mým koníčkem je malba a dekorace, kterou se částečně živím. V zimě pak velice rád lyžuji.

Ke KDM Čtyřlístek jsem se připojil na sklonku roku 2017, po velmi pozitivních zkušenostech našich dětí s Pralesem a Lesním klubem. Nyní zde pracuji jako lektor, dále se zde věnuji web designu a obsahu webu.

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, z.s.

Luční 179

25163 Všestary

IČO: 4943911

Účet: 2900996308/2010

E-mail

podpora@klubctyrlistek.cz