NAŠI LEKTOŘI

Petr Suchý

Telefon: 724 148 850

Email: petr.suchy@klubctyrlistek.cz

Pozice: předseda Klubu

 

Studoval jsem matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a informatiku na Vysoké škole ekonomické. Řadu let jsem pracoval v bankách, nejdéle v Raiffeisenbank na oddělení finančních trhů. Vždy mě to však táhlo k vzdělávání dětí a dospělých, a tak jsem absolvoval kurz zážitkové pedagogiky a realizoval několik akcí pro dospělé i děti.

V roce 2015 jsem se rozloučil s bankovním sektorem a pustil se do svého snu - propojení vzdělávání, přírody a dětí. Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, kde se chceme věnovat volnočasovým aktivitám pro děti v oblasti Říčany-Mnichovice-Kostelec nad Č.lesy.

Aktuálně vedu kroužky v Mnichovicích a Velkých Popovicích. Děti jsou nadšené, zejména kluci, protože mají možnost se vyřádit venku pod mužským vedením a tak budeme tyto kroužky rozšiřovat i do dalších obcí. Přes léto jsem na táborech - věnuji se hlavně NERF tématice.

Dále vedu projekt Tátohraní - www.tatohrani.cz

Dlouhodobě se zajímám o seberozvoj, absolvoval jsem řadu kurzů, firemních i soukromých. Rád cvičím jógu. Jsem otec dvou dcer a syna, partner, syn, kolega a  kamarád.

Jana Vančurová

Telefon: 737 882 959

Email: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz

Pozice: lektorka, organizátorka akcí

 

Vždycky pro mě byla nejdůležitější rodina a děti. Vzdělávala jsem se postupně a tak, jak  jsem potřebovala. Nejprve jsem vystudovala Gymnázium v Nymburce, poté Obchodní akademii v Praze, nakonec jsem ještě přidala dálkově VOŠ ve Volyni, obor navrhování interiéru, tvorba nábytku. S manželem vlastníme truhlárnu a tak mám ráda, kromě kreativity doma a práce s papírem, textilem a přírodninami, hlavně práci se dřevem. Když mám čas, ráda kreslím, šiju, vyšívám, pletu, fotím a vyřezávám.

Od r. 2009 jsem byla aktivní členkou spolku „Šťastná rodina“ v Hrusicích, kde se každoročně připravovaly různé akce a dílny pro děti.

Od r. 2017 jsem profesionální chůvou, spolupracuji s KDM Čtyřlístek jako produktová manažerka a od r. 2018 jako manažerka Klubu. Prošla jsem školeními na produktový management a fundraising, šikana a kyberšikana. Během školního roku vedu outdoorové i tvořivé kroužky, o prázdninách zase příměstské a zimní tábory. Od r. 2020 učím v mateřské školce.

Baví mě sportovat, hraju volejbal, lyžuju, plavu, sbírám houby a když nerostou, vezmu psy a jen se v lese projdeme.

Mám dvě dcery, už dvacetpět let jednoho manžela, tři psy a všechny je miluju.

Iva Hybnerová

Telefon: 602 102 967

Email: iva.hybnerova@klubctyrlistek.cz

Pozice: manažer, finance, HR a administrativa Klubu

 

 

Narodila jsem se v Jihlavě, kde jsem vystudovala gymnázium a pak pokračovala dál na Právnickou fakultu MU v Brně. Protože mě nikdy nelákala advokacie ani soudnictví, šla jsem po studiu pracovat do veřejné správy. Pak se mi postupně narodily tři děti – dva kluci a nakonec jedna holka - a tempo
života i priority se mi zásadně změnily. Dokonce jsem začala studovat i další vysokou školu, a to Pedagogickou fakultu UK. V roce 2016 jsme se přestěhovali do Strančic a já se postupně seznamovala s činností KDM Čtyřlístek. Moji kluci nadšeně chodili na Divočiny a všichni dohromady jsme byli na zimním táboře 2020, kde jsem se blíž poznala s Petrem a Janou. Nakonec jsem pro Čtyřlístek začala pracovat v roce 2022 a mám na starost oblast financí a občasnou produkci některých akcí. V létě 2022 jsem si vyzkoušela i roli lektorky na příměstském táboře PRALES. Od února 2023 vedu Taneční kroužek v Mnichovích. Ráda čtu, háčkuju a pletu, cvičím Pilates, chodím na procházky a relaxuju u vaření a pečení.

Jakub Hofta

Telefon: 702 193 747

Email: jakubatlet97@seznam.cz

Pozice: lektor

Studoval jsem ZŠ ve Strančicích, poté jsem šel na Střední školu ekonomickou, se zaměřením na sportovní management, kde jsem i úspěšně odmaturoval. Posléze jsem nastoupil do práce a na vysokou školu se nedal. V současné době pracuji v planetáriu.

Závodně se věnuji atletice, kde je mojí hlavní disciplínou běh na 800 m, na které jsem se stal v roce 2019 vícemistrem České republiky v kategorii do 22 let a v letošním roce jsem v halové sezóně obsadil 4. místo na mistrovství České republiky, taktéž na trati 800 m a aktuálně jsem si posunul osobní rekord na 1:51,91s. 

 

Jarmila Drtikolová

Telefon: 732 651 614

Email: drtikolovajarmila@seznam.cz

Pozice: lektorka

Vystudovala jsem SEŠ a pracovala přes 35 let v ekonomice a už jako dospívající mě velmi zajímala práce s dětmi, takže jsem při studiu SEŠ moc ráda vedla různé kroužky.

Nyní se věnuji převážně práci s dětmi. Pracuji jako lektorka kroužků AMAZONKY A DIVOČINY a o letních prázdninách vedu oddíly na příměstských táborech PRALES. Pak také příležitostně hlídám děti.

Být s dětmi celou dobu v přírodě a vidět jejich spontánnost i to, jak dokáží využít každý impuls k tvoření, je úžasné. Je to velký dar. Velmi ráda s nimi objevuji  krásy přírody, života a vztahů mezi námi všemi a vším.

Mám ráda les, zahradu a přírodu vůbec. Zajímám se o psychologii člověka, vztahy a propojení mezi lidmi a našim okolím. Mými velkými učiteli jsou moje tři už dospělé děti a zatím čtyři vnoučata, se kterými využívám každou chvílí, co se nám naskytne.

Hraji na flétnu, sportuji - kolo, lyže, cvičím TAI-ČI, CHI GONG, mám kurz masáží klasických a jiných a částečně SHIATSU. Zajímá mě propojení člověka a přírody.

Daniela Vítová

Telefon: 775 732 584

Email: danykuk@seznam.cz

Pozice: lektorka

Po absolvování SZŠ, jsem nejprve pracovala jako zdravotní sestra na resuscitačním a funkčním  oddělení Neurochirurgické kliniky.  
První pedagogickou zkušenost jsem získala při mé práci v jeslích.

V Osmiletém gymnáziu OpenGate, kde jsem pracovala jako vychovatelka a lektorka volnočasových aktivit, jsem se v práci s dětmi opět našla.

Během školní docházky mých dětí jsem se začala zajímat  o problematiku výchovy dětí a Speciální pedagogiku jsem si také zvolila jako Doplňující pedagogické studium, které jsem absolvovala na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Krom toho jsem absolvovala kurz záchranáře - plavčika, kde jsem si osvojila nové přístupy v první pomoci a resuscitaci.
Mám také bohaté zkušenosti jako zdravotník a pomocný pedagogický dozor na školách v přírodě a školních výletech.

Práce s dětmi je pro mě koníčkem a relaxací. Jsem matkou čtyř dětí ( tři už jsou dospělé) a aktivní babičkou tří vnoučat. Ve volném čase se věnuji zpěvu, hraji na klavír, ráda trávím čas v přírodě,  mým koníčkem je také moje zahrada, ,,bylinkaření" a v zimě ruční práce.

Rostilav Teofil

Telefon: 608 235 492

Email: rteofil@outlook.com

Pozice: lektor  

Od mládí jsem byl členem Turistického oddílu mládeže v Beskydech, díky kterému mi zůstal velice pozitivní vztah k horám, přírodě a týmové spolupráci. Aktivní jsem byl až do svých vysokoškolských studií, kdy jsem pak na čas přešel do světa byznysu.

V roce 2020 jsem si uvědomil, že chci pokračovat v oddílovém duchu a tak jsem začal spolupracovat se Čtyřlístkem na kroužku Zálesáci, nejdříve v roli asistenta a následně jako lektor. Od roku 2021 jezdím se Čtyřlístkem na pobytový tábor a většinou se starám jako vedoucí o menší kluku.

Dále pak se účastním programů pro děti v Mirošovicích. 

Vystudoval jsem Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT.

Mám dvě dcery a ve volném čase se věnuji józe, turistice a vodáctví. 

Dagmar Liptáková

Telefon: 728 018 888

Email: liptakova.dagmar@seznam.cz

Pozice: lektorka

Vystudovala jsem SZŠ v Českých Budějovicích. Pracovala jsem v IKEMU na sále a na resuscitačním oddělení.

Po vystudování Střední pedagogické školy jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole. Několikrát jsem byla zdravotníkem a pedagogem na školách v přírodě.

Práce s dětmi je pro mě koníčkem. Předškolní děti vyzařují velmi pozitivní energii, která mi obohacuje jak pracovní ,tak osobní život.

Mám ráda les a přírodu vůbec. Cvičím jogu s dětmi, jezdím na kole, běhám na běžkách, ráda cestuji.

Mám jednoho syna a dvě malé vnučky.

Tomáš Pinkr

Telefon: 723 645 562

Email: tomas.pinkr@gmail.com

Pozice: lektor  

Vystudoval jsem antropologii na Přírodovědecké fakultě UK a učitelství biologie na Pedagogické fakultě UK.

Už od základní školy mám v oblibě první pomoc, a proto jsem si v této oblasti udělal několik certifikátů (maskér, zdravotník zotavovacích akcí, školitel a instruktor první pomoci). Ve své profesní kariéře jsem pomáhal založit a několik let vedl kurzy první pomoci na Přírodovědecké fakultě UK. Zároveň jsem tamtéž působil jako lektor zážitkových kurzu biologie. 

Tato práce mě před několika lety přestala naplňovat a tak jsem změnil zaměstnání a pracuji jako učitel na základní škole. V posledním roce se začínám hodně zaměřovat na badatelskou výuku, výuku venku, na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný způsob života. Mám velký zájem o respektující pedagogiku, tedy formu, kdy žák i učitel jsou partneři a spolupracují.

Také jsem otcem dvou malých dětí, dcery a syna. 
 

Anna Vančurová

Telefon: 604 906 303

Email: vancurova@seznam.cz

Pozice: lektorka

Ahoj! Jsem Anna, je mi 25 let a jsem instruktorka snowboardingu, vystudovaná grafička a animátorka kreslených filmů.

Už jako malé kíďo jsem ráda pomáhala s ještě menšími, než jsem byla já, a to mi zůstalo. S mnohými z vašich ratolestí se znám z kroužků, příměstských, pobytových či zimních táborů nebo jiných akcí. 

Od první do deváté třídy jsem si užívala tábory jako dítě, od šestnácti let jako praktikantka a od osmnácti let lektoruji. Se Čtyřlístkem spolupracuji už čtvrtým rokem.

Mimo jiné zbožňuji cestování, přírodu, hory, svou rodinu, přátele a zvířata. Ráda tvořím, maluji, kreslím, animuji, sportuji a jsem pro každou lumpárnu :).

Baví mě vymýšlet hry, létat s dětmi po lese a probouzet nejen jejich, ale i svou fantazii.

Jakub Zlámal

Telefon: 737 967 658

Email: jakub2002.zlamal@gmail.com

Pozice: lektor  

Motivace a Vize - Můj příběh

Mé vzdělání započalo na základní umělecké škole, kde jsem poprvé přišel do styku s uměním, a následně jsem studoval na uměleckém gymnáziu, kde jsem objevil své nadšení pro umění. V současnosti pokračuji ve studiu oboru dějin umění na Filozofické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích.

Umění, hlavně malba a kresba, včetně jejich samotných dějin nejsou jen mými zájmy, ale i mou vášní. Nejvíce mne svou kreativitou, inovací a nezkroceností oslovuje moderní a současné umění.

Mé pracovní zkušenosti v Klubu dětí a mládeže Čtyřlístek začaly na pozici asistenta a postupem času jsem se vypracoval na vedoucího. Následně jsem získal certifikaci zdravotníka pro pobytové tábory. Inspiruje mě nadšení dětí a jejich schopnost objevovat svět, a jsem zastáncem podpory rozvoje dětí v oblasti umění.

Každý tábor je pro mne příležitostí připravit něco tematického a kreativního, aby děti měly možnost prozkoumat svou vlastní uměleckou stránku a rozvinout svůj potenciál.

Monika Malovcová

 

Telefon: 604 286 086

E-mail: malovcova.monika@seznam.cz

Pozice: lektorka

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu, po maturitě jsem se jeden rok věnovala studiu angličtiny a své vzdělání jsem dovršila na  Pedagogické fakultě UK v Praze, obor Výtvarná výchova. Po dokončení studií v roce 2006 jsem vyučovala v Sunny Canadian International School. Pracovala jsem především s dětmi od dvou do šesti let. Vedla jsem také výtvarné a keramické kroužky pro děti z mateřské i základní školy. Po mateřské dovolené jsem nastoupila na pozici lektorky v Mateřském centru Mraveniště v Říčanech. Zde jsem dva roky pracovala s dětmi od 2 do 4 let. V Mraveništi jsem vedla večerní kurz kresby pro dospělé a kroužek Angličtina hrou pro děti. V současnosti vyučuji v Montessori školce a škole a dále vedu kroužek keramiky v Open Gate pro děti ze základní školy i gymnázia. Příležitostně maluji obrazy na zdi do školek a škol. Hodně času věnuji svým dvěma dcerkám a nejlepší způsob, jak dobít energii je pro mě sport. Ráda lyžuji, jezdím na kole a v poslední době především běhám.

Příměstský tábor PRALES pro mě byl v loňském roce velmi zajímavou zkušeností. V nádherném prostředí klidného lesa jsem s dětmi prožila spoustu zajímavých okamžiků a těším se, že si mnohé z nich letos zopakuji.

Matěj Myška

 

Telefon: 737 683 364

E-mail:matej.myska@email.cz

Pozice: lektor

Ahoj, moje jméno je Matěj a se Čtyřlístkem spolupracuji už třetím rokem.

Je mi osmnáct let a momentálně jsem ve čtvrtém ročníku na gymnáziu v Praze.

Ve volném čase se věnuji sportu, konkrétně fotbalu a posilovně.

Přes prázdniny rád trávím čas venku a s tím jdou ruku v ruce i naše tábory. Jako asistent jsem se přidal ke Čtyřlístku v roce 2020, když mi bylo patnáct. Od té doby pomáhám na příměšťácích každý rok a letos jsem dva turnusy poprvé zvládl jako vedoucí.

Proč na tábory jezdím? Baví mě práce s dětmi i pobyt v přírodě, i když oboje dokáže být dost náročné. Doufám že mi entuziasmus dlouho vydrží a budu se dál účastnit táborů, které mě tak baví!

Štěpán Vykypěl

Telefon: 606 566 028

Email: stepan.vykypel@klubctyrlistek.cz

Pozice: lektor

Ahoj, jmenuji se Štěpán a se Čtyřlístkem už chvíli spolupracuji. Vždy jsem rád trávil volný čas venku a pokud možno, nějak aktivně. Proto mě velmi baví práce lektora, při které venku jsem a své zkušenosti předávám dál, dětem.

Studuji na Policejní akademii v Praze a ve Čtyřlístku se věnuji hlavně NERF aktivitám, ale můžete mě potkat i na PRALESu či letním pobytovém táboře.
Jsem veselý, převážně pozitivně naladěný člověk. Jsem rád, když se můžu zapojit do hry a užívat si různé týmové hry společně s dětmi. 

Mezi mé největší záliby patří míčové hry, dobré jídlo, cyklistika a různé technické vymoženosti. 
Poslední dva zmíněné koníčky výrazně dominují, tak jsem rád, že se jim mohu věnovat i ve Čtyřlístku. Můžete mě tedy letos potkat také na příměstském cyklo-táboře nebo se o víkendech potkáme při programování robotů.

 

 

Barbora Bláhová

Telefon: 722 222 282

Email: barablahova2002@gmail.com

Pozice: lektorka

Studuji na střední škole služeb Kavčí hory v Praze, obor sociální péče. V budoucnu bych ráda studovala psychologii nebo logopedii. Na první stupeň základní školy jsem chodila na ZŠ Mnichovice. Druhý stupeň jsem studovala na víceletém gymnáziu v Říčanech.

Jako lektorku mne můžete potkat na příměstských a letních táborech a tanečním kroužku.

Tanci se závodně věnuji od 4.třídy kdy jsem tancovala za TGJ  v Říčanech. Zúčastnili  jsme se všech dostupných tanečních soutěžích v ČR. Nejúspěšnější soutěžní rok byl rok 2014, kdy jsme se protancovali až na Mistrovství světa v Bochumi. 

Následně jsem tancovala pod skupinou Dance Elements pod vedením Gábiny Vengřinovičové, jedné z nejznámějších českých choreografek. 

Bohužel ze zdravotních problémů už nemohu tančit závodně. 

Tanci se věnuji pouze rekreačně. 

 

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, z.s.

Luční 179

25163 Všestary

IČO: 4943911

Účet: 2900996308/2010

E-mail

jana.vancurova@klubctyrlistek.cz