NAŠI LEKTOŘI

Petr Suchý

Telefon: 724 148 850

Email: petr.suchy@klubctyrlistek.cz

Pozice: předseda Klubu

 

Studoval jsem matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a informatiku na Vysoké škole ekonomické. Řadu let jsem pracoval v bankách, nejdéle v Raiffeisenbank na oddělení finančních trhů. Vždy mě to však táhlo k vzdělávání dětí a dospělých, a tak jsem absolvoval kurz zážitkové pedagogiky a realizoval několik akcí pro dospělé i děti.

V roce 2015 jsem se rozloučil s bankovním sektorem a pustil se do svého snu - propojení vzdělávání, přírody a dětí. Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, kde se chceme věnovat volnočasovým aktivitám pro děti v oblasti Říčany-Mnichovice-Kostelec nad Č.lesy.

Aktuálně vedu kroužky v Mnichovicích a Velkých Popovicích. Děti jsou nadšené, zejména kluci, protože mají možnost se vyřádit venku pod mužským vedením a tak budeme tyto kroužky rozšiřovat i do dalších obcí. Přes léto jsem na táborech - věnuji se hlavně NERF tématice.

Dále vedu projekt Tátohraní - www.tatohrani.cz

Dlouhodobě se zajímám o seberozvoj, absolvoval jsem řadu kurzů, firemních i soukromých. Rád cvičím jógu. Jsem otec dvou dcer a syna, partner, syn, kolega a  kamarád.

 

Jana Vančurová

Telefon: 737 882 959

Email: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz

Pozice: manažerka Klubu

 

Vždycky pro mě byla nejdůležitější rodina a děti. Vzdělávala jsem se postupně a tak, jak  jsem potřebovala. Nejprve jsem vystudovala Gymnázium v Nymburce, poté Obchodní akademii v Praze, nakonec jsem ještě přidala dálkově VOŠ ve Volyni, obor navrhování interiéru, tvorba nábytku. S manželem vlastníme truhlárnu a tak mám ráda, kromě kreativity doma a práce s papírem, textilem a přírodninami, hlavně práci se dřevem. Když mám čas, ráda kreslím, šiju, vyšívám, pletu, fotím a vyřezávám.

Od r. 2009 jsem byla aktivní členkou spolku „Šťastná rodina“ v Hrusicích, kde se každoročně připravovaly různé akce a dílny pro děti.

Od r. 2017 jsem profesionální chůvou, spolupracuji s KDM Čtyřlístek jako produktová manažerka a od r. 2018 jako manažerka Klubu. Prošla jsem školeními na produktový management a fundraising. Během školního roku vedu outdoorové i tvořivé kroužky, o prázdninách zase příměstské a zimní tábory.

Baví mě sportovat, hraju volejbal, lyžuju, plavu, sbírám houby a když nerostou, vezmu psy a jen se v lese projdeme.

Mám dvě dcery, už přes dvacet let jednoho manžela, tři psy a všechny je miluju.

Lucie Stejskalová

Telefon: 722 783 327

Email: lucie.stejskalova@starforest.cz

Ahoj jsem Lucka, ve Čtyřlístku působím teprve krátce. Od malička mám ráda pohyb, běhala jsem po lesích, budovala úkryty a věnovala se sportu. Tato nadšenost pro pohyb mne vedla dále. Vystudovala jsem Karlovu Univerzitu, obor Managementu sportu. Avšak stále ráda trávím čas venku dováděním :-). Proto také v létě “utíkám” od práce k trávení času s dětmi na táborech. 

Jsem usměvavá, přátelská a kreativní. Ráda se nadchnu pro společné hry. Díky tomuto jsem také spolupracovala na vytváření obsahu Pražské hry v rámci projektu Outdoor Games. Ráda si povídám s dětmi a dozvím se tak dokonce i o aktuálních trendech, které už nestíhám sledovat. 

Ve svém volném čase se kromě sportu ráda věnuji čtení, malování i kresbě, a samozřejmě filmům či seriálům.
 
 

Katka Raisová

Telefon: 725 421 621

Email: katka.raisova@klubctyrlistek.cz

Jsem maminka dvou rošťáků a cvičitelka sportovní všestrannosti. Před narozením synků jsem pracovala ve společnosti Honeywell International s.r.o., jako vedoucí týmu zákaznické podpory. Na této práci mě nejvíce bavily přípravy a vedení týmových školení, motivace týmu a následná, prakticky okamžitá, zpětná vazba.

Během mateřské dovolené jsem začala vést cvičení rodičů s dětmi v Sokole Říčany a Radošovice a cvičení předškoláků v Kolovratech. Později jsem působila v Říčanech jako druhý trenér atletické minipřípravky.

Kurzy a semináře, které jsem absolvovala:

  • Instruktor volnočasových sportovních aktivit a cvičitel sportovní včestrannosti II. třídy  (akreditováno MŠMT)
  • Míče a padák pro nejmenší
  • Pohybové hry (s Ferdinandem Mazalem)
  • Nářadí pro rodiče + děti a předškolní děti
  • Trenér atletických přípravek (školení pod Českým atletickým svazem)

Mezi mé koníčky patří jízda na kole, skalní lezení, turistika a sborový zpěv. V zimě mám ráda běžky i klasické lyžování a v posledních letech zkouším také snowboard. Nesmírně ráda "skotačím" s dětmi a lektorování dětských cvičení je pro mě ideální způsob, jak se "vyřádit" :-)

 

Jakub Hofta

Telefon: 702 193 747

Email: jakubatlet97@seznam.cz

Studoval jsem ZŠ ve Strančicích, poté jsem šel na Střední školu ekonomickou, se zaměřením na sportovní management, kde jsem i úspěšně odmaturoval. Posléze jsem nastoupil do práce a na vysokou školu se nedal. V současné době pracuji v planetáriu.

Závodně se věnuji atletice, kde je mojí hlavní disciplínou běh na 800 m, na které jsem se stal v roce 2019 vícemistrem České republiky v kategorii do 22 let a v letošním roce jsem v halové sezóně obsadil 4. místo na mistrovství České republiky, taktéž na trati 800 m a aktuálně jsem si posunul osobní rekord na 1:51,91s. 

 

Jarmila Drtikolová

Telefon: 732 651 614

Email: drtikolovajarmila@seznam.cz

Vystudovala jsem SEŠ a pracovala přes 35 let v ekonomice a už jako dospívající mě velmi zajímala práce s dětmi, takže jsem při studiu SEŠ moc ráda vedla různé kroužky.

Nyní se věnuji převážně práci s dětmi. Pracuji jako lektorka kroužků AMAZONKY A DIVOČINY a o letních prázdninách vedu oddíly na příměstských táborech PRALES. Pak také příležitostně hlídám děti.

Být s dětmi celou dobu v přírodě a vidět jejich spontánnost i to, jak dokáží využít každý impuls k tvoření, je úžasné. Je to velký dar. Velmi ráda s nimi objevuji  krásy přírody, života a vztahů mezi námi všemi a vším.

Mám ráda les, zahradu a přírodu vůbec. Zajímám se o psychologii člověka, vztahy a propojení mezi lidmi a našim okolím. Mými velkými učiteli jsou moje tři už dospělé děti a zatím čtyři vnoučata, se kterými využívám každou chvílí, co se nám naskytne.

Hraji na flétnu, sportuji - kolo, lyže, cvičím TAI-ČI, CHI GONG, mám kurz masáží klasických a jiných a částečně SHIATSU. Zajímá mě propojení člověka a přírody.

 

Daniela Vítová

Telefon: 775 732 584

Email: danykuk@seznam.cz

Po absolvování SZŠ, jsem nejprve pracovala jako zdravotní sestra na resuscitačním a funkčním  oddělení Neurochirurgické kliniky.  
První pedagogickou zkušenost jsem získala při mé práci v jeslích.

V Osmiletém gymnáziu OpenGate, kde jsem pracovala jako vychovatelka a lektorka volnočasových aktivit, jsem se v práci s dětmi opět našla.

Během školní docházky mých dětí jsem se začala zajímat  o problematiku výchovy dětí a Speciální pedagogiku jsem si také zvolila jako Doplňující pedagogické studium, které jsem absolvovala na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Krom toho jsem absolvovala kurz záchranáře - plavčika, kde jsem si osvojila nové přístupy v první pomoci a resuscitaci.
Mám také bohaté zkušenosti jako zdravotník a pomocný pedagogický dozor na školách v přírodě a školních výletech.

Práce s dětmi je pro mě koníčkem a relaxací. Jsem matkou čtyř dětí ( tři už jsou dospělé) a aktivní babičkou tří vnoučat. Ve volném čase se věnuji zpěvu, hraji na klavír, ráda trávím čas v přírodě,  mým koníčkem je také moje zahrada, ,,bylinkaření" a v zimě ruční práce.

Monika Malovcová

 

Telefon: 604 286 086

E-mail: malovcova.monika@seznam.cz

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu, po maturitě jsem se jeden rok věnovala studiu angličtiny a své vzdělání jsem dovršila na  Pedagogické fakultě UK v Praze, obor Výtvarná výchova. Po dokončení studií v roce 2006 jsem vyučovala v Sunny Canadian International School. Pracovala jsem především s dětmi od dvou do šesti let. Vedla jsem také výtvarné a keramické kroužky pro děti z mateřské i základní školy. Po mateřské dovolené jsem nastoupila na pozici lektorky v Mateřském centru Mraveniště v Říčanech. Zde jsem dva roky pracovala s dětmi od 2 do 4 let. V Mraveništi jsem vedla večerní kurz kresby pro dospělé a kroužek Angličtina hrou pro děti. V současnosti vyučuji v Montessori školce a škole a dále vedu kroužek keramiky v Open Gate pro děti ze základní školy i gymnázia. Příležitostně maluji obrazy na zdi do školek a škol. Hodně času věnuji svým dvěma dcerkám a nejlepší způsob, jak dobít energii je pro mě sport. Ráda lyžuji, jezdím na kole a v poslední době především běhám.

Příměstský tábor PRALES pro mě byl v loňském roce velmi zajímavou zkušeností. V nádherném prostředí klidného lesa jsem s dětmi prožila spoustu zajímavých okamžiků a těším se, že si mnohé z nich letos zopakuji.

Václav Chytil

Telefon: 605 866 188

Email: srdcemdetem@gmail.com

 

Kouzlo letních táborů mě dostalo hned na mém prvním táboře ve 13 letech – nový svět, nové možnosti, noví kamarádi, nové zážitky. Jezdil jsem dál, později jako asistent a následně několikrát jako vedoucí, v roce 2017 jsem celé léto působil jako vedoucí výprav do přírody na táboře v Massachusetts, USA.

Přestože jsem vystudoval Chemii a technologii ochrany životního prostředí na VUT v Brně, brzy jsem zjistil, že práce v laboratoři není to, co mě doopravdy naplňuje. Udělal jsem si rekvalifikační kurz „Pracovník v sociálních službách“ a od listopadu 2017 pracuji v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, kde jsem v roli průvodce dospíváním. Žiji v Hradci Králové se svou úžasnou ženou Lenkou a dělám druhého tátu 11letému Denisovi.

Ve volném čase se nejradši toulám lesem – sám nebo se svou ženou, také se rád setkávám s kamarády u ohně v „čistě mužské sestavě“. Poslední roky je mou vášní sebepoznávání a osobní rozvoj, zdravý životní styl. Občas zajdu do sauny nebo na lyže.

Tak dost povídání a vzhůru do akce!

 

 

Lenka Laštovičková

Telefon: 605 853 060

Email: srdcemdetem@gmail.com

 

Jsem žena, manželka, maminka, podnikatelka. Vystudovala jsem sportovní gymnázium a obor sociální práce na VOŠ v Pardubicích. Později jsem absolvovala rekvalifikační masérský kurz. Práce s dotekem, vedení masérských minikurzů a masírování u nás i v zahraničí se stalo mým hlavním posláním a je mou srdcovou záležitostí v posledních mnoha letech.

K práci s dětmi mě přivedla hluboká touha předávat to, co jsem se na své dosavadní cestě životem naučila - z oblasti osobního rozvoje, práce s tělem, aromaterapie, hry na netradiční hudební nástroje. Ale především touha sdílet lásku k přírodě a k sobě navzájem.

První táborové zkušenosti jsem získala jako dítě v kouzelném Posázaví, později jsem pak sama vedla pobyty pro maminky s dětmi v rámci svého pětiletého působení v sociální oblasti. Vyzkoušela jsem si práci lektorky preventivních programů na základních školách. Nyní s mužem příležitostně vedeme prožitkové aktivity pro děti a vzděláváme se ve vedení přechodových rituálů.

Nejvíce mi však dala zkušenost mateřství a rodičovství a můj nyní jedenáctiletý syn je stále mým velkým učitelem. Miluju toulání přírodou, pohyb, masáže, rituály, cestování, setkávání i samotu, zvuky a vůně.
Společný čas s mým mužem a synem... a hledání a nalézání cest k rovnováze a harmonii.

 

 

Štěpán Vykypěl

Telefon: 606 566 028

Email: stepan.vykypel@klubctyrlistek.cz

 

Ahoj, jmenuji se Štěpán a se Čtyřlístkem už chvíli spolupracuji. Vždy jsem rád trávil volný čas venku a pokud možno, nějak aktivně. Proto mě velmi baví práce lektora, při které venku jsem a své zkušenosti předávám dál, dětem.

Studuji na Policejní akademii v Praze a ve Čtyřlístku se věnuji hlavně NERF aktivitám, ale můžete mě potkat i na PRALESu či letním pobytovém táboře.
Jsem veselý, převážně pozitivně naladěný člověk. Jsem rád, když se můžu zapojit do hry a užívat si různé týmové hry společně s dětmi. 

Mezi mé největší záliby patří míčové hry, dobré jídlo, cyklistika a různé technické vymoženosti. 
Poslední dva zmíněné koníčky výrazně dominují, tak jsem rád, že se jim mohu věnovat i ve Čtyřlístku. Můžete mě tedy letos potkat také na příměstském cyklo-táboře nebo se o víkendech potkáme při programování robotů.

 

 

Tomáš Pinkr

Telefon: 723 645 562

Email: tomas.pinkr@gmail.com

  

Vystudoval jsem antropologii na Přírodovědecké fakultě UK a učitelství biologie na Pedagogické fakultě UK.

Už od základní školy mám v oblibě první pomoc, a proto jsem si v této oblasti udělal několik certifikátů (maskér, zdravotník zotavovacích akcí, školitel a instruktor první pomoci). Ve své profesní kariéře jsem pomáhal založit a několik let vedl kurzy první pomoci na Přírodovědecké fakultě UK. Zároveň jsem tamtéž působil jako lektor zážitkových kurzu biologie. 

Tato práce mě před několika lety přestala naplňovat a tak jsem změnil zaměstnání a pracuji jako učitel na základní škole. V posledním roce se začínám hodně zaměřovat na badatelskou výuku, výuku venku, na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný způsob života. Mám velký zájem o respektující pedagogiku, tedy formu, kdy žák i učitel jsou partneři a spolupracují.

Také jsem otcem dvou malých dětí, dcery a syna. 
 

 

 

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, z.s.

Luční 179

25163 Všestary

IČO: 4943911

Účet: 2900996308/2010

E-mail

jana.vancurova@klubctyrlistek.cz