NAŠI LEKTOŘI

Petr Suchý

Telefon: 724 148 850

Email: petr.suchy@klubctyrlistek.cz

Pozice: předseda Klubu

 

Studoval jsem matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a informatiku na Vysoké škole ekonomické. Řadu let jsem pracoval v bankách, nejdéle v Raiffeisenbank na oddělení finančních trhů. Vždy mě to však táhlo k vzdělávání dětí a dospělých, a tak jsem absolvoval kurz zážitkové pedagogiky a realizoval několik akcí pro dospělé i děti.

V roce 2015 jsem se rozloučil s bankovním sektorem a pustil se do svého snu - propojení vzdělávání, přírody a dětí. Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, kde se chceme věnovat volnočasovým aktivitám pro děti v oblasti Říčany-Mnichovice-Kostelec nad Č.lesy.

Aktuálně vedu kroužky v Mnichovicích a Velkých Popovicích. Děti jsou nadšené, zejména kluci, protože mají možnost se vyřádit venku pod mužským vedením a tak budeme tyto kroužky rozšiřovat i do dalších obcí. Přes léto jsem na táborech - věnuji se hlavně NERF tématice.

Dále vedu projekt Tátohraní - www.tatohrani.cz

Dlouhodobě se zajímám o seberozvoj, absolvoval jsem řadu kurzů, firemních i soukromých. Rád cvičím jógu. Jsem otec dvou dcer a syna, partner, syn, kolega a  kamarád.

 

Jana Vančurová

Telefon: 737 882 959

Email: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz

Pozice: manažerka Klubu

 

Vždycky pro mě byla nejdůležitější rodina a děti. Vzdělávala jsem se postupně a tak, jak  jsem potřebovala. Nejprve jsem vystudovala Gymnázium v Nymburce, poté Obchodní akademii v Praze, nakonec jsem ještě přidala dálkově VOŠ ve Volyni, obor navrhování interiéru, tvorba nábytku. S manželem vlastníme truhlárnu a tak mám ráda, kromě kreativity doma a práce s papírem, textilem a přírodninami, hlavně práci se dřevem. Když mám čas, ráda kreslím, šiju, vyšívám, pletu, fotím a vyřezávám.

Od r. 2009 jsem byla aktivní členkou spolku „Šťastná rodina“ v Hrusicích, kde se každoročně připravovaly různé akce a dílny pro děti.

Od r. 2017 jsem profesionální chůvou, spolupracuji s KDM Čtyřlístek jako produktová manažerka a od r. 2018 jako manažerka Klubu. Prošla jsem školeními na produktový management a fundraising, šikana a kyberšikana. Během školního roku vedu outdoorové i tvořivé kroužky, o prázdninách zase příměstské a zimní tábory. Od r. 2020 učím v mateřské školce.

Baví mě sportovat, hraju volejbal, lyžuju, plavu, sbírám houby a když nerostou, vezmu psy a jen se v lese projdeme.

Mám dvě dcery, už dvacetpět let jednoho manžela, tři psy a všechny je miluju.

Andrea Tetík

Telefon: 737 227 863

Email: andrea.tetik@klubctyrlistek.cz

Pozice: finance, HR a administrativa Klubu

 

Pracuji v KDM Čtyřlístek od r. 2018 jako provozní ekonom a mám na starost finance Klubu. Vystudovala jsem obor Finance na VŠE v Praze. Mám dlouholeté zkušenosti z financí a controllingu v mezinárodních firmách. V KDM Čtyřlístek jsem také převzala kompletní agendu lidských zdrojů a podílím se na provozních aktivitách vč. administrativy. Mám dva malé syny a nejen díky nim jsem se zapojila do čtyřlístkových aktivit pro děti, např. jsem působila na příměstském táboře Prales jako asistent a zajišťovala jsem zázemí turnusu. Byla jsem jako asistentka na kroužku Atletika. Snažím se vypomáhat na našich akcích organizovaných pro děti. Mám ráda pěší turistiku, výlety s rodinou, ráda cvičím jógu či TRX. Mluvím anglicky a španělsky a pro vlastní potěšení hraji na klavír 🙂 V přístupu k dětem je mi velmi blízká metoda Montessori.

Jakub Hofta

Telefon: 702 193 747

Email: jakubatlet97@seznam.cz

Pozice: lektor

Studoval jsem ZŠ ve Strančicích, poté jsem šel na Střední školu ekonomickou, se zaměřením na sportovní management, kde jsem i úspěšně odmaturoval. Posléze jsem nastoupil do práce a na vysokou školu se nedal. V současné době pracuji v planetáriu.

Závodně se věnuji atletice, kde je mojí hlavní disciplínou běh na 800 m, na které jsem se stal v roce 2019 vícemistrem České republiky v kategorii do 22 let a v letošním roce jsem v halové sezóně obsadil 4. místo na mistrovství České republiky, taktéž na trati 800 m a aktuálně jsem si posunul osobní rekord na 1:51,91s. 

 

Jarmila Drtikolová

Telefon: 732 651 614

Email: drtikolovajarmila@seznam.cz

Pozice: lektorka

Vystudovala jsem SEŠ a pracovala přes 35 let v ekonomice a už jako dospívající mě velmi zajímala práce s dětmi, takže jsem při studiu SEŠ moc ráda vedla různé kroužky.

Nyní se věnuji převážně práci s dětmi. Pracuji jako lektorka kroužků AMAZONKY A DIVOČINY a o letních prázdninách vedu oddíly na příměstských táborech PRALES. Pak také příležitostně hlídám děti.

Být s dětmi celou dobu v přírodě a vidět jejich spontánnost i to, jak dokáží využít každý impuls k tvoření, je úžasné. Je to velký dar. Velmi ráda s nimi objevuji  krásy přírody, života a vztahů mezi námi všemi a vším.

Mám ráda les, zahradu a přírodu vůbec. Zajímám se o psychologii člověka, vztahy a propojení mezi lidmi a našim okolím. Mými velkými učiteli jsou moje tři už dospělé děti a zatím čtyři vnoučata, se kterými využívám každou chvílí, co se nám naskytne.

Hraji na flétnu, sportuji - kolo, lyže, cvičím TAI-ČI, CHI GONG, mám kurz masáží klasických a jiných a částečně SHIATSU. Zajímá mě propojení člověka a přírody.

 

Barbora Bláhová

Telefon: 722 222 282

Email: barablahova2002@gmail.com

Pozice: lektorka

Studuji na střední škole služeb Kavčí hory v Praze, obor sociální péče. V budoucnu bych ráda studovala psychologii nebo logopedii. Na první stupeň základní školy jsem chodila na ZŠ Mnichovice. Druhý stupeň jsem studovala na víceletém gymnáziu v Říčanech.

Jako lektorku mne můžete potkat na příměstských a letních táborech a tanečním kroužku.

Tanci se závodně věnuji od 4.třídy kdy jsem tancovala za TGJ  v Říčanech. Zúčastnili  jsme se všech dostupných tanečních soutěžích v ČR. Nejúspěšnější soutěžní rok byl rok 2014, kdy jsme se protancovali až na Mistrovství světa v Bochumi. 

Následně jsem tancovala pod skupinou Dance Elements pod vedením Gábiny Vengřinovičové, jedné z nejznámějších českých choreografek. 

Bohužel ze zdravotních problémů už nemohu tančit závodně. 

Tanci se věnuji pouze rekreačně. 

 

Anna Vančurová

Telefon: 604 906 303

Email: vancurova@seznam.cz

Pozice: lektorka

Ahoj! Jsem Anna, je mi 25 let a jsem instruktorka snowboardingu, vystudovaná grafička a animátorka kreslených filmů.

Už jako malé kíďo jsem ráda pomáhala s ještě menšími, než jsem byla já, a to mi zůstalo. S mnohými z vašich ratolestí se znám z kroužků, příměstských, pobytových či zimních táborů nebo jiných akcí. 

Od první do deváté třídy jsem si užívala tábory jako dítě, od šestnácti let jako praktikantka a od osmnácti let lektoruji. Se Čtyřlístkem spolupracuji už čtvrtým rokem.

Mimo jiné zbožňuji cestování, přírodu, hory, svou rodinu, přátele a zvířata. Ráda tvořím, maluji, kreslím, animuji, sportuji a jsem pro každou lumpárnu :).

Baví mě vymýšlet hry, létat s dětmi po lese a probouzet nejen jejich, ale i svou fantazii.

Daniela Vítová

Telefon: 775 732 584

Email: danykuk@seznam.cz

Pozice: lektorka

Po absolvování SZŠ, jsem nejprve pracovala jako zdravotní sestra na resuscitačním a funkčním  oddělení Neurochirurgické kliniky.  
První pedagogickou zkušenost jsem získala při mé práci v jeslích.

V Osmiletém gymnáziu OpenGate, kde jsem pracovala jako vychovatelka a lektorka volnočasových aktivit, jsem se v práci s dětmi opět našla.

Během školní docházky mých dětí jsem se začala zajímat  o problematiku výchovy dětí a Speciální pedagogiku jsem si také zvolila jako Doplňující pedagogické studium, které jsem absolvovala na Pedagogické fakultě UK v Praze.

Krom toho jsem absolvovala kurz záchranáře - plavčika, kde jsem si osvojila nové přístupy v první pomoci a resuscitaci.
Mám také bohaté zkušenosti jako zdravotník a pomocný pedagogický dozor na školách v přírodě a školních výletech.

Práce s dětmi je pro mě koníčkem a relaxací. Jsem matkou čtyř dětí ( tři už jsou dospělé) a aktivní babičkou tří vnoučat. Ve volném čase se věnuji zpěvu, hraji na klavír, ráda trávím čas v přírodě,  mým koníčkem je také moje zahrada, ,,bylinkaření" a v zimě ruční práce.

Monika Malovcová

 

Telefon: 604 286 086

E-mail: malovcova.monika@seznam.cz

Pozice: lektorka

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu, po maturitě jsem se jeden rok věnovala studiu angličtiny a své vzdělání jsem dovršila na  Pedagogické fakultě UK v Praze, obor Výtvarná výchova. Po dokončení studií v roce 2006 jsem vyučovala v Sunny Canadian International School. Pracovala jsem především s dětmi od dvou do šesti let. Vedla jsem také výtvarné a keramické kroužky pro děti z mateřské i základní školy. Po mateřské dovolené jsem nastoupila na pozici lektorky v Mateřském centru Mraveniště v Říčanech. Zde jsem dva roky pracovala s dětmi od 2 do 4 let. V Mraveništi jsem vedla večerní kurz kresby pro dospělé a kroužek Angličtina hrou pro děti. V současnosti vyučuji v Montessori školce a škole a dále vedu kroužek keramiky v Open Gate pro děti ze základní školy i gymnázia. Příležitostně maluji obrazy na zdi do školek a škol. Hodně času věnuji svým dvěma dcerkám a nejlepší způsob, jak dobít energii je pro mě sport. Ráda lyžuji, jezdím na kole a v poslední době především běhám.

Příměstský tábor PRALES pro mě byl v loňském roce velmi zajímavou zkušeností. V nádherném prostředí klidného lesa jsem s dětmi prožila spoustu zajímavých okamžiků a těším se, že si mnohé z nich letos zopakuji.

Štěpán Vykypěl

Telefon: 606 566 028

Email: stepan.vykypel@klubctyrlistek.cz

Pozice: lektor

Ahoj, jmenuji se Štěpán a se Čtyřlístkem už chvíli spolupracuji. Vždy jsem rád trávil volný čas venku a pokud možno, nějak aktivně. Proto mě velmi baví práce lektora, při které venku jsem a své zkušenosti předávám dál, dětem.

Studuji na Policejní akademii v Praze a ve Čtyřlístku se věnuji hlavně NERF aktivitám, ale můžete mě potkat i na PRALESu či letním pobytovém táboře.
Jsem veselý, převážně pozitivně naladěný člověk. Jsem rád, když se můžu zapojit do hry a užívat si různé týmové hry společně s dětmi. 

Mezi mé největší záliby patří míčové hry, dobré jídlo, cyklistika a různé technické vymoženosti. 
Poslední dva zmíněné koníčky výrazně dominují, tak jsem rád, že se jim mohu věnovat i ve Čtyřlístku. Můžete mě tedy letos potkat také na příměstském cyklo-táboře nebo se o víkendech potkáme při programování robotů.

 

 

Tomáš Pinkr

Telefon: 723 645 562

Email: tomas.pinkr@gmail.com

Pozice: lektor  

Vystudoval jsem antropologii na Přírodovědecké fakultě UK a učitelství biologie na Pedagogické fakultě UK.

Už od základní školy mám v oblibě první pomoc, a proto jsem si v této oblasti udělal několik certifikátů (maskér, zdravotník zotavovacích akcí, školitel a instruktor první pomoci). Ve své profesní kariéře jsem pomáhal založit a několik let vedl kurzy první pomoci na Přírodovědecké fakultě UK. Zároveň jsem tamtéž působil jako lektor zážitkových kurzu biologie. 

Tato práce mě před několika lety přestala naplňovat a tak jsem změnil zaměstnání a pracuji jako učitel na základní škole. V posledním roce se začínám hodně zaměřovat na badatelskou výuku, výuku venku, na ochranu životního prostředí a trvale udržitelný způsob života. Mám velký zájem o respektující pedagogiku, tedy formu, kdy žák i učitel jsou partneři a spolupracují.

Také jsem otcem dvou malých dětí, dcery a syna. 
 

Roland Johnson

Telefon:

Email: rojodevet@gmail.com

Pozice: lektor  

Vystudoval jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Zde jsem se věnoval užité malbě a tradičním malířským technikám. Postupně jsem se rozvíjel a přešel jsem na práci se sochou. Pomocí školních akcí, jsem vyhrál několik prestižních mezinárodních soutěží, měl jsem díky tomu možnost odjet do řady destinací, které mi dovolily rozvíjet se jak umělecky, tak jazykově. Díky této zkušenosti jsem byl rozhodnut, že se chci věnovat studii o lidských civilizacích a náboženství. Posléze jsem studoval Vysokou Uměleckoprůmyslovou školu v Praze v ateliéru Sochařství pod dozorem sochaře D. Langa. Avšak chyběla mi teoretická část výkladu, a tak jsem přešel na Univerzitu Karlovu. Tady jsem studoval rok obor Religionistika. Už od útlého dětství mám zájem o mytologické příběhy, báje a legendy. V současné době studuji Kulturní antropologii na Filozofické fakultě. Mým dosavadním zájmem je lidské chování a psychologie, kterému se v budoucnu hodlám dále věnovat.

Mou praxí s dětmi je především soukromá lektorská činnost ve výuce anglického jazyka. Již v průběhu základní školy, jako rodilý mluvčí, jsem si přivydělával učením a konverzací s mladšími, ale i se staršími dětmi. Od roku
2012 až po současnost jsem vykonával tuto lektorskou činnost. Nyní vyučuji i dospělé, k tomu jsem se dostal jako učitel angličtiny pro rozvoj firemních středisek. Například po dobu jednoho roku jsem vyučoval ve firmě Harting.
Jelikož dostávám nabídky v oblasti angličtiny, v roce 2019 jsem si založil živnostenský list pro nezávaznou lektorskou činnost. Na střední škole jsem se účastnil několika praxí s dětmi i v podobě výtvarné stránky. Pracoval
jsem v Polabském Národopisném muzeu, kde jsem učil děti se zahradnickou prací a pomáhal jsem v tvorbě suvenýrů. Dále jsem vyzkoušel práci v Jedličkově ústavu, kde jsem jako asistent podnikal s dětmi mimovolné aktivity.

Nejvíce vynikám jako vypravěč, rád dětem vyprávím zajímavé povídky z historie a mýtů a společně na nich tvoříme příběhy. Rád vedu děti k přemýšlení a hlubšímu zamyšlení.
Mým současným zájmem je zmíněná psychologie a všechny její kategorie. Dále je k tomu sochařská činnost, ale i práce na PC v programech pro vytváření fantasy bytostí určené pro hraní her. Zároveň mě baví sport, a to
především gymnastika.

Lucie Koubová

Telefon:

Email: rojodevet@gmail.com

Pozice: lektorka

  

Studovala jsem na Střední Uměleckoprůmyslové škole v Praze obor Užitá Malba, kde jsem se po většinu času věnovala jednotlivým technikám v tradičním, ale i v moderním malířství. Docházela jsem v té době na praxe k
designérce, kde jsem se mohla naučit práci na designových programech a módním marketingu. Posléze jsem se přesunula na Vysokou Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, kde jsem se krátce věnovala šperku, jeho technice a návrhu jako takového v ateliéru K.O.V. pod vedením Evy Eisler. Nyní studuji na Univerzitě Karlově pod Filozofickou fakultou, a to na katedře Kulturní antropologie. Zde se věnuji především vizuální antropologii a plánování měst a obcí. Velmi mě v tomto oboru zároveň zajímá péče o kulturní dědictví. Dosavadně pracuji v galerii Sovovy mlýny pod nadací manželů Medkových v Praze na Kampě.

Praxi s dětmi jsem odstartovala jako asistentka v Domě dětí a mládeže v roce 2013. Zde jsem vykonávala s dětmi výtvarnou tvorbu a společně jsme vytvářeli keramické předměty. Průběžně s tím, jsem pracovala na Kampě, kde probíhaly trhy s řemeslnou tvorbou. Tady jsem děti učila práci s kovovým šperkem, jelikož jsem od dětství vytvářela artefakty z kovu. Je to můj neoblíbenější materiál. Za dva roky na to, jsem se přesunula do Polabského Národopisného muzea, kde jsem vedla kostymérskou, scénografickou práci pro děti a vedla jednotlivá vystoupení v divadle. Na konci střední jsem vstoupila do Jedličkova ústavu v Praze, jako posila do týmu. Zde jsem pracovala v dílně řezby a textilu, kde jsem děti vedla k drobné motorice. Momentálně doučuji soukromě dvě dívky, a to grafiku a
šití. Práce s dětmi mě baví, protože se navzájem doplňujeme v kreativní tvorbě a nechybí tomu spousty zábavy. Avšak nejvíce mě baví na této činnosti rozvíjet jejich ducha a schopnost jemné práce. Mé dosavadní koníčky jsou zmíněné kurzy na univerzitě v péči o památky a plánování měst, dále je tomu udržitelná móda a šperk. Poslední zábavou je pro mě práce ve studentských, artových filmech jako scénograf a kostymér.

Lucie Stejskalová

Telefon: 722 783 327

Email: lucie.stejskalova@starforest.cz

Pozice: lektorka

Ahoj jsem Lucka, ve Čtyřlístku působím teprve krátce. Od malička mám ráda pohyb, běhala jsem po lesích, budovala úkryty a věnovala se sportu. Tato nadšenost pro pohyb mne vedla dále. Vystudovala jsem Karlovu Univerzitu, obor Managementu sportu. Avšak stále ráda trávím čas venku dováděním :-). Proto také v létě “utíkám” od práce k trávení času s dětmi na táborech. 

Jsem usměvavá, přátelská a kreativní. Ráda se nadchnu pro společné hry. Díky tomuto jsem také spolupracovala na vytváření obsahu Pražské hry v rámci projektu Outdoor Games. Ráda si povídám s dětmi a dozvím se tak dokonce i o aktuálních trendech, které už nestíhám sledovat. 

Ve svém volném čase se kromě sportu ráda věnuji čtení, malování i kresbě, a samozřejmě filmům či seriálům.
 
 

Katka Raisová

Telefon: 725 421 621

Email: katka.raisova@klubctyrlistek.cz

Pozice: lektorka

Jsem maminka dvou rošťáků a cvičitelka sportovní všestrannosti. Před narozením synků jsem pracovala ve společnosti Honeywell International s.r.o., jako vedoucí týmu zákaznické podpory. Na této práci mě nejvíce bavily přípravy a vedení týmových školení, motivace týmu a následná, prakticky okamžitá, zpětná vazba.

Během mateřské dovolené jsem začala vést cvičení rodičů s dětmi v Sokole Říčany a Radošovice a cvičení předškoláků v Kolovratech. Později jsem působila v Říčanech jako druhý trenér atletické minipřípravky.

Kurzy a semináře, které jsem absolvovala:

  • Instruktor volnočasových sportovních aktivit a cvičitel sportovní včestrannosti II. třídy  (akreditováno MŠMT)
  • Míče a padák pro nejmenší
  • Pohybové hry (s Ferdinandem Mazalem)
  • Nářadí pro rodiče + děti a předškolní děti
  • Trenér atletických přípravek (školení pod Českým atletickým svazem)

Mezi mé koníčky patří jízda na kole, skalní lezení, turistika a sborový zpěv. V zimě mám ráda běžky i klasické lyžování a v posledních letech zkouším také snowboard. Nesmírně ráda "skotačím" s dětmi a lektorování dětských cvičení je pro mě ideální způsob, jak se "vyřádit" 🙂

 

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, z.s.

Luční 179

25163 Všestary

IČO: 4943911

Účet: 2900996308/2010

E-mail

jana.vancurova@klubctyrlistek.cz