Tipy na zajímavé akce v okolí – říjen 2024

Milí rodiče a přátelé Klubu Čtyřlístek,

prázdniny utekly jako voda a všichni včetně dětí si opět zvykají v novém režimu povinností a volnočasových aktivit! Pokud ještě přemýšlíte o nějaké aktivitě pro děti, podívejte se také na naši nabídku kroužků. První lekce se již rozběhly, ale to neznamená, že se nemůžete připojit a zajít se podívat na první ukázkovou hodinu zdarma!

Věříme, že ty nejhektičtější zářijové dny jsou za námi a tak se opět budete poohlížet po tipech na víkendové akce, kam byste mohli s vašimi dětmi zavítat a užít si společný čas. Jejich přehled vám přinášíme níže a jsou seřazeny chronologicky. Přejeme hezké podzimní dny!

Mezinárodní den zvířat v ParaZOO Vlašim

Přijďte oslavit Mezinárodní den zvířat do paraZOO ve Vlašimi od 4. do 6. října 2024 a získejte vstup zdarma. Jak na to? Stačí přinést tašku dárků pro zvířata. Jako poděkování máte vstup zdarma a můžete si zahrát poznávací hru a zúčastnit se charitativní dražby zážitků.

KDE: Vlašim, ParaZOO

KDY:  4. – .6. 10. 2024 9:00 – 16: 00

Pochod Českobrodská padesátka

58. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy. Start u Informačního centra na náměstí. Přihlášky vyplní a odevzdá každý účastník na startu. Každý obdrží na startu mapku s popisem trasy. Na výběr z různých délek a obtížností. Občerstvení na trase a v cíli. Na trasách budou tematická razítka.

KDE: start Náměstí Arnošta z Pardubic 1, Český Brod

KDY:  5.10.2024 6:15 – 18 hod.

VSTUPNÉ: dle trasy

Ondřejovská 8 – Memoriál Jana Novotného

Rallye historických vozidel a motocyklů. Start a cíl v Ondřejově. Pořádá Posázavský klub historických vozidel.

KDY: 5. 10.2024

KDE: Ondřejov (start i cíl)

VSTUPNÉ: pro návštěvníky zdarma

Železný hasič Junior TFA 2024

Soutěž v hasičských dovednostech a překonávání překážek na čas. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Mnichovice.

KDY: 5.10.2024, od 10 hodin

KDE: Masarykovo náměstí Mnichovice

VSTUPNÉ: pro návštěvníky zdarma

Do geoparku s geologem

Poznáte všechna tajemná zákoutí geoparku, uvidíte vnitřní vybavení laboratoře, mnohé geologické pomůcky a modely a do světa neživé přírody se podíváte očima naší nadšené geoložky. Tradiční aktivity jako rýžování drahokamů, průzkum jeskyně, hledání zkamenělin a další budou doprovozené komentářem, zajímavostmi a příběhy, z nichž jste mnohé nejspíš ještě neslyšeli. Uvidíte růst krystaly přímo před očima a nebudou chybět tipy na spoustu experimentů a aktivit. A možná náš seismograf zaznamená i nějaké to zemětřesení!

KDY: 6.10 2024 od 14 do 17 hodin

KDE: Muzeum Říčany

VSTUPNÉ: 300/120/80 Kč – (rodinné/dospělí/dítě nebo důchodce)

Zábavný den pro pejsky a jejich majitele

Zábavný program pro pejsky a jejich majitele a ostatní přátele němých tváři. Přijďte si zasoutěžit se svým čtyřnohým parťákem. Výtěžek z tomboly podpoří spolek Pes největší přítel.

KDE: Louka u Zdiměřic, Jesenice

KDY: 6.10.2024 11 – 17 hod.

VSTUPNÉ: –

Divadélkový podzim ve Všechromech

Každou sudou neděli od 16 hodin se koná divadelní představení v obecním domě Všechromy. Říjnové termíny divadélka jsou:

6.10.2024 – Divadlo NaVětvi – Zvěřinec pana Ezopa

20.10. 2024 – Divadlo Nosálci – Ronja, dcera loupežníka

KDE: RC Lodička, Všechromy

KDY: vždy každou sudou neděli od 16 – 18 hodin

VSTUPNÉ: 150 Kč

Mykologický den

Pro milovníky ryzího podzimu a přírody. Terénní exkurze, přednáška o houbách. V 15 hodin sraz před knihovnou pro vycházku do přírody vylepšenou o odborný výklad. Od 17 hodin pak začíná přednáška o houbách.

KDE: Knihovna Velké Popovice, Komenského 5

KDY:  11.10.2024 13 – 18:30 hodin

VSTUPNÉ: 50 Kč, děti a senioři zdarma

Lesní běh Říčany XCR (Cross country run)

Běžecký klub Říčany pořádá tento závod ve spolupráci se SOKOLEM Říčany a Radošovice. Přihlášky online, případně na místě, nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie. Start a cíl u sokolovny v Říčanech – Radošovicích. Tratě pro žactvo budou vytvořeny v lese v blízkosti startu. Muži, ženy a dorost běží po lesních cestách a pěšinách členitým terénem údolím potoka Rokytka.

KDE:  Strašínská ulice, Sokolovna Říčany a Radošovice

KDY:  13.10.2024 9 – 17. hod.

VSTUPNÉ: 100 Kč (předem) 150 Kč na místě, dorost 50 Kč (100 Kč) děti a veteráni zdarma

Výlov rybníka Jevany

Rybáři vás srdečně zvou na začátek sezony výlovů na zajímavou  podívanou do Jevan. Na místě si můžete zakoupit čerstvou rybu nebo ochutnat smažené i uzené ryby, tak jak ke připravují rybáři.

KDY: 17.10.2024 od 8 do 16 hodin

KDE: Jevanský rybník

VSTUPNÉ: zdarma

Den stromů

Komentovaná procházka parkem představí nejvýznamnější stromy Průhonického parku.

KDE: Průhonický park

KDY:  20.10. 2024 od 10 hodin

VSTUPNÉ: v rámci ceníku parku

Halloweenské akce

Lampionový původ s maskami

KDE: Průhonický park

KDY:  31.10. 2024

VSTUPNÉ: v rámci parku

Lampionový průvod
KDE:  zámek Berchtold, Kunice

KDY:  27.10.2024 od 16. hod.