Akční tábor 2022

16.7. jsme zahájili 1.turnus Akčního tábora s NERF a Taneční skupinou. Po seznámení se s tábořištěm a vedoucími se rozjela první epizoda celotáborové hry Harry Potter. Pomocí kouzelného klobouku jsme děti rozřadili do kolejí jako například Havraspár, Nebelvír nebo Krásnohůlky. Další turnus se odehrával v podobném duchu a tak jsou výše uvedené fotografie mixem z obou týdnů.

V neděli jsme spustili klasický táborový program – dopoledne NERF bitvy a taneční trénink. Kluci chodili většinou do rokle, kde je spousta zajímavých míst na hry. Holky tančily v táboře.

Po obědě následoval polední klid, který děti trávili i klidnějšími hrami třeba karetními. Poté byly volitelné aktivity – slaňování, střelba ze vzduchovky, lukostřelba, výroba kouzelnických hůlek, virtuální realita, sportovní hry, deskové hry. Každý se mohl napsat tam, co ho zajímalo nejvíce. Tak si děti mají možnost vyzkoušet nové aktivity, které neznají a když je to baví, tak se v nich zdokonalovat a když nebaví, tak další den se napsat jinam.

Po odpolední svačině jsme měli nejčastěji skupinové sportovní hry jako volejbal nebo epizodu z celotáborové hry. Děti tak zažili taneční bál v Bradavicích, Tajemnou komnatu, mohli se zapsat do Fénixova řádu, bojovali s baziliškem, snažili se vypátrat vraha ve Vězni z Azkabanu, a postupně tak získávali další a další táborové body v boji proti Voldemortovi. Celá série vyvrcholia hledáním viteálů a jejich ničením. Na konec se dostavil i Voldemort, naštěstí umrtvený Harry Potter ožil a finálně ho zničil. Mohla tak začít disko párty jako oslava a vyvrcholení celého tábora.

Na táboře probíhali i běžné táborové aktivity jako táborák (děti si museli samy nachystat dřevo), výlet na vrchol Vyskeře, blbnutí ve vypuštěném bazénu (příští rok máme domluveno, že ho napustíme) a spousta vodních a jiných her.

Na druhý turnus nás přijeli navštívit hasiče, to bylo radosti. Děti se vybláznili pod sprchou a krásně se osvěžili.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.