Čtyřlístek pomáhá dosáhout dětem na kroužky

Milí rodiče,

jako Klub dětí a mládeže Čtyřlístek jsme se letos zaregistrovali do projektu Darujme kroužky (www.darujmekrouzky.cz). Díky tomu pomůžeme dosáhnout na naše kroužky i dětem a rodinám, které jsou v tíživé finanční situaci.

V rámci této aktivity, kterou zaštiťuje Česká rada dětí a mládeže, mohou získat finanční podporu na kroužky rodiče, kteří pobírají jeden z těchto příspěvků:

• přídavek na dítě
  • příspěvek na péči
  • odměna pěstouna
  • příspěvek při pěstounské péči.

Pokud se v této situaci nacházíte, zaregistrujte se jako žadatel do systému Aktivní město. Tam můžete požádat o příspěvek, samozřejmě musíte doložit potřebé dokumenty potvrzujícím pobírání některé z výše uvedených dávek. Jakmile budete mít příspěvek schválený, obdržíte poukaz/voucher na určitou částku.

Pak v rámci portálu Aktivní město pak vyberete kroužek z naší nabídky (máme tam všechny, které otevíráme pro 2. pololetí tohoto školního roku – viz. www.klubctyrlistek.cz/krouzky/). My vám v rámci stejného systému potvrdíme přihlášku Vašeho dítěte – tedy že o vaší žádosti víme – a vy poté můžete uplatnit obdržený voucher/poukaz na úhradu části kurzovného na naše kroužky. Výše příspěvků záleží na výši ceny kroužku, vždy nějakou minimální poměrnou část ceny kroužku musí hradit rodič. Zaplatíte tedy potom jenom část faktury, zbylou část platby my pak obdržíme rovnou od České rady dětí a mládeže, který tuto aktivitu Darujme kroužky zaštiťuje. Podrobně je celý postup popsán také zde.

Co to pro vás znamená?

1. Pokud pobíráte některý z výše jmenovaných příspěvků, máte nárok na dotaci.

2. Neplaťte zatím vystavenou fakturu na druhé pololetí, napište nám o tom zprávu – na e-mail: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz.

3. Zaregistrujte se hned na www.darujmekrouzky.cz a požádejte o finanční podporu.

4. Po odeslání částky na váš účet na této stránce si vyberte z naší nabídky kroužek, jež navštěvuje/chce navštěvovat vaše dítě.

5. Fakturu vám ponížíme o částku, jež obdržíme od organizátora akce a doplatíte pouze zbytek.

V případě dotazu rovněž volejte nebo pište. Když budeme vědět, že čekáte na dotaci, nebudeme vás urgovat s úhradou faktury za kroužky.

Jsme rádi, že můžeme společně s ČRDM pomáhat rodinám a dětem!