Den matek

Milé maminky,

dnes je Den matek a já pevně věřím, že Vám Vaši partneři nebo děti popřejí. Že si uvědomí, jak moc jste v jejich životě důležité a kdyby to z nějakého důvodu nevyšlo, chtěl bych Vám to říci nejen za sebe, ale i za ně.

Chci Vám popřát, ale hlavně Vám chci poděkovat. Za Vaši péči a lásku, kterou věnujete dětem. Za něhu, se kterou se na ně usmíváte, když jsou malinkaté a bezbranné. Za pohlazení, které večer dostanou, i když ráno zlobily. Za trpělivost, když pokecají stůl při obědě a vy víte, že to budeme muset zase uklidit. Za prostor, který jim dáváte pro experimentování. Za objetí, které jim poskytnete, když jsou unavené. Za podporu, kterou jim věnujete, když začnou vyrážet do světa. Jsou to tisíce díků, jež by se sem nevešly. Děkuji Vám za každé ráno, kdy vstanete a znovu se pustíte do koloběhu všedního dne se všemi těmi úkoly, které na Vás kladou děti a domácnost, se všemi těmi nároky společnosti, kterých je více než je zdrávo. Děkuji vám za trpělivost s vašimi partnery, kteří se nechovají vždy tak, jak byste potřebovaly.

A chci vzdát hold vašemu daru DÁVAT ŽIVOT. Pochopil jsem, že je to nesmírně důležité – v době plné technologií, businessu, honbě za penězi, za zážitky. Většina z vás zůstává ve spojení se životem a na rozdíl od mužů neochvějně setrvává na svém poslání, a to je ohromné. Ženské myšlení a fungování je věc, ve které stále tápu. Vidím, že dokážete přirozeně plout s proudem života, dokážete život podporovat ve všech podobách a to mě jako muže fascinuje. Vaše propojení se životem, které nám mužům často schází. Vaše intuice, Vaše postřehy, hodnoty, kterými žijete. Ať už se to projevuje sázením květin, péčí o zvířata, přípravou jídla, za to všechno vám patří dík. Za vaši kreativitu, rozmanitost, proměnlivost a hlavně za vaši lásku. No uznejte, kde bychom bez vaší lásky, my muži, byli?

Muži i děti Vás potřebují. Děti by to bez Vás nezvládly a nám mužům přinášíte do života velký dar – díky dětem dáváte našemu životu velký smysl a partnerstvím nás učíte. K tomu všemu potřebujete sílu, vůli, naději, víru a lásku.

Přeji Vám, ať jsou Vaše děti zdravé, ať máte dost síly a trpělivosti. A dále Vám přeji, ať se správně rozhodnete, které nároky společnosti budete plnit a které ne. Pokud máte občas dojem, že Vám to s dětmi úplně nejde, chtěl bych Vám říci, že jste ta nejlepší maminka pro svoje děti, protože jinou nemají. Pokud máte někdy pocit, že nejste dost dobré samy pro sebe, chtěl bych Vám darovat víru, že se to může změnit k lepšímu. Chci Vám poslat dostatek naděje, kterou potřebujete ke zlepšení Vašeho života. A nakonec Vám přeji, ať máte ve svém životě dostatek lásky.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.