Legoland 28.9.2018

Na konci září jsme vyrazili s kamarádem a našimi dětmi do Legolandu. Cca 14 dní předtím jsme si rezervovali ubytování a lístky, vše na stránkách zde

Vyráželi jsme kolem 7.20 z Prahy a na místě jsme byli kolem 12.00. Kluci ve věku 7-11 let cestou nespali, ze začátku se koukali po krajině, pak na film, pak jsme hráli hry a akorát ke konci se Kuba ptal každou chvíli „Kdy už tam budem?“.
Po vstupu do parku jsme zamířili na záchod, který byl prozřetelně hned vedle ve vchodu. Legoland se skládá z Lego modelů a dalších atrakcí, jako jsou horské dráhy, kolotoče, prolézačkové hřiště, stánky s občerstvením. Na nejlepší atrakce se obvykle čeká fronta, my čekali pár minut až půl hodiny. To šlo, bylo kolem nás pár pěkných maminek, tak bylo na co koukat. Protože byl u nás svátek a v Německu pracovní den, tak tu byla spousta Čechů. Podle toho ale jak byly dělané nástupní místa na atrakce, tak mohly být fronty i třeba 5x delší. Když si to představím nacpané v horkém létě, tak to tedy musí být drsný zážitek. Všem doporučuju sem vyrazit na jaře nebo na podzim, nejlépe květen nebo září. Další den v sobotu se sem ale nahrnula spousta dalších návštěvníků, parkoviště bylo úplně plné, takže dodávám, že i v květnu nebo září je sem potřeba jet v německý pracovní den.
Nebudu teď popisovat jednotlivé atrakce, to byste přišli o překvapení. Ale popíšu to tak, abyste věděli, jaké potřeby tu můžete nasytit

Lego modely
Lego modely jsou určitě inspirací pro děti i dospělé. Jak z pohledu velikosti staveb, technické preciznosti tak tematicky. Zvlášť fascinující jsou postavy nebo zvířata.
– Lego modely také ukazují řadu konkrétních staveb, které si neumíte ani pořádně představit, když před nimi stojíte ve skutečnosti. Některé jsou tak rozsáhlé stavby, že je teprve jako model vidíte celé. Místo návštěvy konkrétního města tak můžete lehce atmosféru nasát rovnou tady.
– Jsou tu také Lego modely z Lego světa, který ovšem odráží svět reálný. Vidět filmové postavy, reálné osoby, letadla, plovoucí lodě, kosmické koráby, ba i ukázky z různých planet povzbudí vaši představivost a připomene různé zážitky.
– Některé modely jsou faktograficky popsané, takže se dozvíte řadu zajímavostí z historie měst a zemí.

Atrakce
U každé atrakce je kontrola podle velikosti dítěte. Je to celkem rozumně nastavené, takže nemusíte mít strach, že by vaše dítě absolvovalo něco drsného.
Houpačky – narazili jsme na jednou velkou houpačku, měli jsme z ní zhoupnutý žaludek, takže to byla výborná simulace plavby po moři
Kolotoče – jsou tu kolotoče obvyklé i neobvyklé, mají ovšem nastavenou mírnou rychlost, aby to zvládly i nejmenší děti
Horské dráhy – jsou spíše kratší, ale dojem z nich je výborný.
Vodní atrakce – je tu dost vodní zábavy, lodičky a jiné plavidla, sem tam někde vystříkne na překvapené návštěvníky nečekaně voda, takže v teplém počasí je to dobré osvěžení.
Je tu také řada speciálních atrakcí, které se většinou tematicky vztahují ke konkrétnímu LEGO světu – rytíři, Bionicle roboti, Ninjago…

Stánky s jídlem
Jsou tu malé (hot-dog, zmrzlina, káva, pití), střední stánky i větší restaurace. Kvalita jídla je postačující, množství také, cena v Německu obvyklá. Největší fronta byla před Asia …, kde jsme stáli asi 20 minut a dostali se tak do poloviny, tak jsme to vzdali.

Odpočinek
Když už se nám motala ze všech zážitků hlava a bolely nohy, tak jsme zašli k nádraží dětského vláčku, naproti kterému leží prolézačka. My tátové jsme si zalezli dozadu, natáhli se na zemi a na chvíli si zdřímli. Slunce na nás pěkně svítilo, kolem létali lidé s dračími křídly a děti se prolézaly opodál.

Ubytování
My bydleli v apartmánu Limbach. Velký pokoj se čtyřmi lůžky a k tomu ložnice s manželskou postelí. Slivovice na uvítanou, velká snídaně v ceně a děti mohli poletovat celou dobu venku. V okolí tedy nic není, ale na jednu noc ideální. Jen Wi-Fi bylo hodně pomalá.

Závěrem
Když přijedete v německý všední den mimo prázdniny na začátek v 10:00, tak do 17:00 pravděpodobně stihnete všechny atrakce (pak je totiž vypnou) a do 18:00 si stihnete prohlédnout modely měst (lépe si ale rozložit města na dvě části, najednou je toho moc). My i děti jsme si to užili, Ondra se po návratu domů stáhl do pokoje a 24 hodin tvořil z Lega.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.