Letní tábor 2019 – NERF a Indiáni z Bousova

Před týdnem skončil náš pobytový tábor v Dolním Bousově. Nádherně jsme si to užili, počasí bylo vynikající, přestože jinde byly průtrže mračen, nám zapršelo jen tak, aby to svlažilo louku. V článku se věnuji primárně NERF skupině, protože jsem byl jejím vedoucím. Video seriál k táboru je umístěn zde, doporučujeme shlédnutí po přečtení článku.

Součástí dne byla rozcvička, nástup, vyvěšování vlajky a další rituály jako například snídaně.

NERFáci se první den seznámili navzájem i s táborem a hned si zahráli NERF duel. Druhý den jsme vyrazili k lesu, cestou jsme si zahráli na transport zajatců a v lese se odehrály první bitvy – team deathmatch a bitva o vlajku. Kluci běhali do kopce, stříleli, jen to sbírání nábojů nebylo úplně ideální. Po obědě a poledním klidu jsme vyrazili na koupaliště. Večer jsme hráli menší NERF bitvy na horním konci tábořiště.

V pondělí dopoledne byla opičí olympiáda skládající se z legračních disciplín jako například skok s odhozením čepice v dáli, nejpomalejší kotoul, hod šiškou na provázku atd. Děti to bavilo a dosahovaly výkonů takřka neuvěřitelných. Po svačině jsme vyrazili na stopovací hru, na jejímž konci kluci získali první část mapy k pokladu. Poté jsme si vyzkoušeli jejich orientaci v terénu, každý jednotlivě měl za úkol projít lesem a dostat se do chráněného prostoru autodromu. Poté jsme pokračovali v NERF bitvách až do tmy.

V úterý dopoledne jsme opět vyrazili na motodrom a hráli NERF bitvy (zombie, vlajky). Po svačině jsme se přemístili na vrchol kopce a začali kreslit mapy. Každý minitým si nakreslil svoji a některé byly velmi podařené. Poté jsme si zahráli veliký transport zajatců, vedoucí byli zajatci (prezident, premiér), teroristi je transportovali přes motodrom a úkolem policistů je bylo je zachránit, což se nakonec povedlo. Odpoledne jsme opět vyrazili na koupaliště, kde jsme si to náramně užili.

Ve středu dopoledne se odehrála na autodromu obrovská bitva. Tři týmy – Avengers, Strážci galaxie a Killers měli za úkol nacházet zásobárny, získávat jejich obsah a transportovat je na své základny. Samozřejmě se mohli navzájem přepadat, střílet a bojovat o obsah zásobáren. Docela pěkně se to rozjelo až do okamžiku, kdy Avengers a Strážci galaxie spojili síly a postavili se společně proti Killerům, kteří tedy nakonec prohráli. Odpoledne jsme strávili v tábořišti čekáním na déšť, který nakonec nepřišel a tak jsme hráli různé NERF Aktivity a po večeři různé sportovní hry – rugby, vybíjenou a lakros.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na celodenní výlet na hrad Kost a poté jsme prošli krásným údolím Plakánku, na jehož konci jsme prozkoumali skály a skalní malby. Pokračovali jsme přes Vyskeř a zvládli jsme to pěšky až do tábora. Celkem jsme ušli cca 11 km, byl to pěkný výkon.

V pátek dopoledne měli tedy NERF všechny své části mapy a chvíli jim trvalo, než zjistili, že nemají všechny části. Zbytek totiž měli Indiáni. Po chvíli se oba oddíly domluvili, že zkusí mapu složit dohromady, což se povedlo. Společně tak mohli vyrazit na cestu za pokladem, během které plnily úkoly a nakonec našli bednu plnou zlatých valounů. Po rozdělení pokladu byl oběd a polední klid. Ten jsme završili super klouzačkou, kterou jsme namazali mýdlem. Děti se při klouzání nejdřív namočily, pak namydlily a zároveň vydrhly třením o klouzačku. Měly tak některé části těla tak vydrhnuté jako možná už dlouho ne. A hlavně u toho byla spousta legrace.

Po klouzačce jsme rozdali kreditní karty NERFákům a pírka Indiánům. To byla jejich platidla, která mohly utratit na tržnici za místní zboží. Jako první zmizeli NERF náboje, což se dalo čekat. Po skončení tržnice se děti bavily tím, co si nakoupili. Po večeři se Indiáni převlékli do svých oděvů, někteří NERFáci se zase pomazali blátem a slavnost mohla začít. Nejdříve proběhlo obřadní vykuřování šalvějí, poté zapálení táboráku a NERFáci předvedli haku – bojový tanec Maorů. Poté Indiáni ukázali svůj tanec, do kterého pozvali i NERFáky. Po lehkém transu 🙂 jsme dotancovali k rautu a všichni si nadlábli bříška různými pochutinami. Pak jsme poseděli u ohně, zpívali písně a užívali si poslední nádherný večer na táboře. Nezapomeňte shlédnout videozáznam celého tábora.