https://www.facebook.com/v12.0/plugins/like.php?action=like&app_id=&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df112bec7bb0b8d8%26domain%3Dtatohrani.cz%26is_canvas%3Dfalse%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Ftatohrani.cz%252Fffc625c9da47f4%26relation%3Dparent.parent&container_width=0&href=https%3A%2F%2Ftatohrani.cz%2Fnerf-bitva%2F&layout=button_count&locale=cs_CZ&sdk=joey&share=true&show_faces=false
Protože se přiblížila NERF bitva ve Strančicích, rozhodli jsme se na Lesním klubu kluky potrénovat. Při tom jsem si uvědomil, že by mohlo být dobré se o NERF knowhow podělit a tak jsem sepsal následující článek:
NERF bitvy jsou vhodné pro děti tak od 6 let výše, přičemž hrát v jedné hře by měli spíše jedinci podobné konstituce. Srážka dospělého s šestiletým dítětem v zápalu hry může dopadnou velmi nepříjemně. Děti mladší 6 let mají obtíže dodržovat pravidla, tak je do hry zapojujeme jen vyjímečně. NERF bitvu pořádáme tak na 2 až 3 hodiny pro 20-30 dětí, ale je možné hrát i s menším počtem. Stačí sezvat 2-3 kamarády z okolí a jen je potřeba stanovit vhodná pravidla, aby hra byla dobře hratelná. Bitva se obvykle skládá z několika her, které hrajeme ve stejném prostoru.
Zbraň i náboje musí být podepsané
Každý je zodpovědný za manipulaci za zbraní tj. i za “náhodné” výstřely
Při nedodržování odebereme na nějaký čas zbraň
Základní herní pravidla jsou tato:
Hrajeme fair play, každý si odpovídá za své chování. Zásah do zbraně platí jako zásah do těla. Zasažený hráč zvedne ruku a opustí hřiště. Pokud rozhodčí vidí, že zasažený hráč neopustil ihned hřiště, má právo ho vyloučit na určitý čas případně až do konce všech bitev. V tělocvičně ho odvede na trestnou lavici a sdělí kontrolorovi čas, na který je vyloučen. V terénu musí hráč odevzdat všechny zbraně (protože jsme například na pochodu a není možné ho na trestný čas posadit). Smí se střílet jen na lidi, kteří mají na očích brýle případně do volného prostoru, kde nikdo není.
Dále je možné stanovit specifická pravidla pro každou hru. Na začátku ovšem vždy vymezíme herní prostor a čas.
Bitva o vlajku
Hrají dvě družstva. Cílem je vystřílet druhé družstvo nebo jim sundat vlajku. Končí se tedy při vystřílení jedné strany, sundání vlajky nebo dosažení časového limitu. Při zásahu je hráč mrtvý až do konce, odchází mimo hřiště. Náboje se mohou sbírat.
Death Match
Hrají dvě nebo více družstev. Cílem je vystřílet ostatní družstva. Končí se při dosažení časového limitu. Vyhrává družstvo, které má na konci nejvíc členů. Při zásahu je hráč mrtvý až do konce, odchází mimo hřiště. Náboje se mohou sbírat.
Pouštní bitva
Hrají 4 družstva, která začínají z rohů. V rozích místnosti jsou rozmístěny láhve na vodu. Cílem je přežít a udržet nebo získat vodu. Končí se při dosažení čas.limitu. Vítězí ten, kdo získal nejvíc vody případně má nejvíc členů. Hráč je vyřazený do konce.
Bitva o hadr
Hrají dvě družstva. Cílem je sundat soupeři hadr ze stromu tak, aby při odpískání konce hry ležel na zemi. Hráči mohou sbírat pouze své náboje a mají neomezený počet životů, nemocnice k oživení je v prostoru za vlastním hadrem.
Transport zajatce
Vesničan (verbovaný) jde vpředu, krok za ním verbíř (voják). Voják má zbraň, ale nedotýká se jí (závěs, kapsa…). Jsou celkem čtyři (2 vesničani, 2 vojáci). Cílem vojáků je dovést je do cíle (cca 100-200 m), cílem vesničanů je utéct (kolmo na trasu) alespoň 50 m. Vojáci mohou střílet na vesničana střílet nebo ho dohonit a chytit (stačí dotknout).
Pohraniční přestřelka
Hřiště s prostřední čarou velikosti tak 10+10 x 30m. Týmy po sobě střílejí. Když z libovolného týmu zbývá méně jak ¼ lidí, tak je povolen pohyb po celém hřišti. Vyhrává tým, který přežije. Náboje se mohou sbírat a každý má jen jeden život.