Podzim ve Čtyřlístku

Moc se těšíme na říjen, protože se opět uvidíme s dětmi. V tomto měsíci začínají kroužky a my jich nabízíme hned několik. Pro školáčky máme připravené rukodělné aktivity a to jak pro holčičky, tak pro kluky. Jeden kroužek se jmenuje Tvořílek a vyrábíme z běžně dostupných materiálů, takže šijeme, lepíme, stříháme nebo malujeme, zatímco ten druhý, Šikula, probíhá ve školní truhlárně a určitě nemusíme dvakrát hádat, že je tou hlavní surovinou dřevo. Vznikají tu praktické věci i hračky a protože máme v šikulovských řadách hlavně chlapce, odnáší si z lekcí praky, meče nebo pistole.

Dalším předmětem, na který se zaměřujeme, je sport. Ten u nás najdete zejména při tanečním kroužku nebo třeba v atletice, novinkou je Jóga pro děti, jež zatím zkoušíme v Říčanech ve školce Sunny Kids.

Určitě bych měla zmínit také naše outdoorové kroužky, které jsou opravdu prima. Upevňujeme přátelství, tužíme kolektiv, partu. Stavíme bunkry, děláme průzkumy okolí, hrajeme hry. Učíme se pracovat s ručním nářadím jako je polní lopatka, pilka nebo třeba zavírací nožík, to vše pod dohledem a s nadšením. Školkové děti se každý týden potkávají v Divočinách a ty školní potom v kroužcích s názvem Zálesáci, Amazonky nebo Dobrodruzi.

Letošní novinkou, kterou bychom vám rádi představili, je angličtina. Pro spoustu dětí je další jazyk přirozenou cestou. Některé ji vezmou na milost a pro zbytek je to nutné zlo. Pojďme je naučit všechny tu přirozenou cestu. Mortimer je angličtina pro různé věkové kategorie dětí, kam se budou těšit, protože ji tu navnímají hravou formou, nejen poslechově, ale přímo „všemi smysly“.

Na všechny naše kroužky lze přijít „na zkoušku“ a poté se rozhodnout.

A teď ještě prázdninové shrnutí. Naše úspěšné léto začalo už červnovým Dětským dnem na pohádkové téma. Rádi bychom poděkovali za dotaci 7000Kč na nákup masek a odměn pro děti Městskému úřadu v Mnichovicích. Letos proběhla tato akce už potřetí a stává se velmi oblíbenou.

O prázdninách jsme opět pořádali příměstské tábory pod společným názvem Prales, tentokrát s podtématem „Cesty podle kompasu“. Už i čtyřleté děti se s námi mohly bavit po sedm týdnů v celkem čtyřech lokalitách, z nichž mnichovické děti využívaly pravidelně tu struhařovskou. Rodiče je i letos mohli doprovodit pouze k autobusu a předat jednomu z našich lektorů. Vraceli jsme je stejnou cestou, ale už vyběhané, vydováděné a plné zážitků z lesa, kde strávily celý den. Navíc se stále snažíme rozšiřovat nabídku pobytových táborů, které se také naplnily a byly celkem tři.

Všechny příznivce Nerf, jež s námi mohli být jak na pobytovém, tak na příměstských táborech, potěší zpráva, že chystáme velkou Nerf bitvu v Tehově už 15. října 2022.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.