Získejte inspiraci v jednom videu, jak vychovávat kluky
Kluci potřebují rodiče, kteří jim rozumí a umí s nimi pracovat.
Kluci mají jiné potřeby než holky.
Kluci potřebují i jiné vedení, než jim poskytují maminky a učitelky.
Kluci neposlouchají maminky tolik jako táty.
Kluci snadno propadnou lenivosti a ztratí se ve víru dnešních lákadel požitků i zábavy.
Kluci potřebují vzor ve svém tátovi a dalších chlapech.
Vysvětlíme Vám, proč tomu tak je. A taky se dozvíte o klucích řadu dalších věcí - proč se chtějí prát, proč chtějí soutěžit, jak je můžete motivovat..... jaké mají potřeby a co jim chybí v dnešní době, aby mohli vyrůst v mladé správné muže.
Víte, proč kluci neposlouchají maminky tolik jako táty?
Jste zvědaví, proč by se kluci měli vychovávat jinak než holky?
Slyšíte často, že s nějakým klukem mají rodiče problémy například s disciplínou, trávením času na PC nebo aktivitou?
Vidíte kolem sebe, jak tradiční výchova selhává, i když se rodiče tak moc snaží?
Máte výhrady vůči výchově, kterou jste prošli vy sami?
Nejste si tedy jisti, jak vlastně správně působit na kluky, aby z nich vyrostli úspěšní mladí lidé?
Máte s partnerem rozdíly v názorech na výchovu?
Konference ukázala, že kluci mají jiné potřeby než holky a potřebují i mužské vedení, které jim maminky a učitelky neposkytnou.
Chcete-li jim poskytnout lepší život, jste tady správně.
-
Zamysleli jste se někdy nad otázkou, co je cíl výchovy?
-
Uvědomili jste si vůbec, jaké používáte při výchově hlavní principy a kde jste je získali?
-
Umíte rozeznat dětské potřeby a víte jak je naplnit?
-
Máte rozdílné pohledy na výchovu svých dětí se svým partnerem/partnerkou?
-
Máte se svými kluky problémy, se kterými si neumíte poradit?
-
Neshodnete se s vaším puberťákem a jsou z toho konflikty?
-
Obáváte se, že vám může zůstat doma mamánek?
-
Chcete podpořit svoje kluky v lepším startu do samostatného života?
Přínosy
Máte nyní jedinečnou možnost dozvědět se více o výchově kluků od expertů na slovo vzatých.
Je na čase si přiznat, že naši kluci nejsou vychováváni optimálním způsobem. Nejsou naplňovány jejich potřeby a tak se není co divit, že ztrácejí motivaci a volí únikové strategie jako je agrese anebo závislost na počítači/mobilu. Je na čase si přiznat, že feminizované školství není optimální prostředí, ve kterém by se kluci dozvěděli, jak obstát v životě. Máte nyní možnost se dozvědět, co s tím můžete dělat.
Martin Skalička – Kdo je to rodič?
Jak nás vychovali naši rodiče, tak i my vychováváme naše děti. A to i přestože se nám jejich výchova nelíbila. Pokud to chceme změnit, tak často tápeme. Hledáme návody, čteme moudré knihy a chodíme na kurzy. Základní pravda je ale skrytá uvnitř nás samým. Chceme-li být lepšími rodiči, musíme se především zorientovat sami v sobě. Pak se vše zázračně zjednoduší a před námi se otevře cesta k láskyplnému rodičovství.
Petr Suchý – Tátohraní
Výchova dětí ze strany mužů začíná u hraní. Táta, který si hraje často se svými dětmi, jim otevírá obrovský prostor kreativity a poznání, posiluje v nich sebedůvěru, učí je respektu a věnuje jim spoustu lásky. Proč a jak si hrát s dětmi? Jaké to má přínosy pro rodiče, jaké to má přínosy pro děti. Jak snadno a lehce může fungovat přirozený vývoj.
Tereza Valkounová – Průvodce dětí lesem – světem
Dobře se obléct, sbalit batoh, sejít se u ranního ohně, vyrazit s tlupou patnácti dětí do lesa a všechny zase dovést v pořádku zpátky - to je život učitele alias průvodce v lesní mateřské školce. Co umí dobrý průvodce? A proč to do lesních školek táhne chlapy ze všech možných profesí, které jim tak nějak přestaly dávat smysl? Zveme vás k nahlédnutí pod větve stromů, kde to vypadá, že se nic neděje a přitom se všichni tolik učí.
Milan Studnička – Rozdíly ve výchově chlapců a holčiček
Napadlo vás někdy, proč jsou kluci často bojovnější než holčičky a jak hodně můžeme vlastním dětem ublížit, když tyto rozdílnosti nevnímáme? Výchova dětí a jejich příprava na život v dospělosti je tím nejzodpovědnějším, nejnáročnějším, ale zároveň i jedním z nejkrásnějších životních úkolů každého člověka, každé rodiny i celé společnosti. A jelikož se nikdo z nás nenarodil ani dospělým, ale ani rodičem, je potřeba pochopit základní principy výchovy, které v žádném případě nelze v průběhu vývoje dítěte opomíjet.
Petr Soják – Agrese je OK
Přednáška dává nahlédnout do tématu agrese (nejen) u dětí. Každý rodič se v nějaké podobě s agresí potkává, jak s tou svou, tak i u dětí, které doprovází ve svém životě. Aby se dítě naučilo se svou agresí zacházet, musí mít možnost ji zažívat, poznávat a kultivovat. Snažme se porozumět projevům agrese u dětí, jejím mechanismům a snažme se porozumět vlastnímu prožívání emocí a naučme se pracovat s těmito projevy. Pak pochopíme kdy je Agrese OK a kdy OK není.
Pavel Kučera – Přechodové rituály v životě kluků
Kdy začne chlapec vnímat svého otce a co má otec dělat nebo nedělat? Kdy se jejich cesty setkají a kdy odloučí? Jak může matka svého syna pouštět na mužskou stranu a co to opravdu znamená? Kdy se z chlapců stávají Muži a jak to může vypadat? Jakou roli v tom všem hrají rituály.
Jan Bím – Stávám se mužem
Množství lidí v naší společnosti se chová ve 30 jako puberťáci, ve 40 ještě žijí u maminky a v 60 mají umělý obličej dvacetiletého. Roste také popularita adrenalinových sportů a mnoho mladých mužů umírá na motorkách. Vysoká míra rozvodovosti, časté změny nejen zaměstnavatele ale i celé profese ukazují, že dnešní svět je plný výzev, které není lehké překonávat. Souhrnný pohled na změny v moderní společnosti, které mají možná větší dosah než vůbec tušíme.