Tátovýlet 2.11.2019

Výlet v sobotu začal se zpožděním, protože se mi porouchalo cestou auto. Ale jeden tatínek pro mne zajel a tak jsme nakonec mohli vyrazit. Bylo nás 6 dětí a 4 tátové. Vyrazili jsme směrem k Vyžlovskému rybníku. V lese bylo místy chladno, ale jinak to bylo fajn. Žlutozelené listí, přecházející do hnědé barvy, vlhký les, trochu deště, zkrátka pravá podzimní příroda. Zahráli jsme si cestou pár her – kolíčkovanou, schovku a na Indiány.

Vyžlovský rybník byl vypuštěný, protože se právě konal výlov. Bylo zajímavé projít se po dně rybníka, ve kterém v létě plaveme. Ani nebyl moc hluboký, ale zajímavé bylo, že dno bylo místy písčité a těch velkých balvanům, které se sem asi časem dovalily z lesa ….. Došli jsme k hrázi a přišli jsme v pravý čas, protože výlov zrovna vrcholil. Z kádě do přepravek přendávali veliké i malé štiky, obrovské sumce a spoustu dalších ryb. Pak se konal finální zátah. Děti i tátové byli nadšení, tolik bylo co pozorovat.

Pak jsme pokračovali dále do lesa, a za malou chvíli jsme si rozdělali oheň. Bylo nám totiž od rybníka zima a už jsme se těšili na buřty. Byly vynikající. Pak jsme vyrazili k autům, cestou si ještě sem tam něco zahráli a na parkoviště jsme došli přesně v 16:02. Výlet byl super, ukázat dětem podzimní přírodu, byť je chladno a člověk by se rád natáhl na gauč, je záslužné a když nás jde více, je to i jednodušší a více to motivuje. Takže už se těším na příští tátovýlet.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.