Tipy na zajímavé akce v okolí – květen 2024

Milí rodiče a přátelé Klubu Čtyřlístek, 

i pro měsíc květen máme pro vás připraven přehled akcí v nejbližším okolí. Počasí se vylepšuje, tak si vyberte akci vašem srdci nejbližší, sbalte rodinu a užijte si společně strávený čas! 

A co pro vás chystáme my ve Čtyřlístku? Tentokrát již v květnu pro vás připravujeme Den dětí v Mnichovicích, na který jste srdečně zváni. Čeká vás trasa v krásném okolí Mnichovic, pár úkolů a na konci zasloužená odměna!

Aby toho nebylo málo, budeme mít svůj stánek i na Dětském dni na Pražském hradě, o jehož konání se více informací dozvíte níže. Takže pokud si budete chtít užít jarní Prahu, přijďte nás pozdravit a podpořit. 

Po delší pauze taky pořádáme víkendovku pro tatínky s dětmi na krásném středověkém hradě Horní Hauenštejn, kde můžete zažít jak bydlení na hradě, tak výrobu štítů, mečů, ale i nefalšovaný pokus o dobytí hradu 🙂 

Vítání ptačího zpěvu 

Český svaz ochránců přírody Velké Popovice a Česká společnost ornitologická pořádají tuto akci s ornitologem a kroužkovatelem Janem Matoušem. Odhadovaný čas procházky je cca 3 hodiny. S sebou nezapomeňte dalekohledy, svačinu, dobré boty a vyčištěné uši 🙂

KDE: na hrázi rybníka v Habří 

KDY:  4.5.2024 v 8 hodin sraz 

https://www.facebook.com/events/1615396835900685/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D&locale=cs_CZ

Den otevřených dveří zahradnictví Jevany 

Zahradnictví Jevany otevírá své brány dokořán pro celé rodiny. Samozřejmostí je plný sortiment rostlin a zahradnického materiálu, ale i spousta zábavy, poučných exkurzí a přednášek. 

KDE: V Lánech 214, Jevany 

KDY:  10.5.2024 8 – 17 hodin, 11.5.2024 9-17 hodin 

https://lesy.czu.cz/cs/r-11367-visual-kostelec/pila-a-zahradnictvi-otviraji-svoje-brany.html

Dřevařský den s Lesy ČZU 

Poprvé pustí dřevaři veřejnost do svého působiště na pile ve Smrčinách. Můžete se těšit na prohlídku dřevařského areálu, Eurojack show, lesnickou techniku, vyřezávání motorovou pilou, lesní pedagogiku, tažné koně. Spousta dynamických ukázek a zábavy. Občerstvení zajištěno – zvěřina na grilu, palačinky, točená zmrzlina. 

KDE: Na staré cestě 223, Jevany (Smrčiny) 

KDY:  11.5.2024 9-17 hodin 

https://lesy.czu.cz/cs/r-11367-visual-kostelec/pila-a-zahradnictvi-otviraji-svoje-brany.html

Sázavský šmak

Den plný lokálního a exotického jídla a pití. 

KDE: Náměstí Voskovce a Wericha, 285 06 Sázava

KDY:  11.5.2024 9-16 hodin

https://www.ajdnes.cz/sazavsky-smak/sazava-benesov/138859

Putování po známých a neznámých tajemných místech

Vydejte se na komentovanou procházku po Českém Brodě se spisovatelem Janem Psotou. Navštívíte spolu městské hradby, podzemí (skupina max 25 osob) a vybrané drobné památky. Část vstupného bude použita na úhradu nezbytných nákladů a část bude věnována Základní škole v Českém Brodě. Rezervace: psotajan@seznam.cz

KDE: sraz je na Nádraží Český Brod (u elektronické infotabule)

KDY:  11.5.2024 13:30-17:00 hodin

VSTUPNÉ: 150 / osoba (vč. podzemí), max. počet účastníků: 50 osob

PoPoLes – Pochod pohádkovým lesem

Zábavné úkoly pro děti, malování na obličej, v cíli občerstvení a malý dárek. Přineste si prosím vlastní hrnečky a kelímky.

KDE: u hřiště v Srbíně

KDY:  11.5.2024 15-16 hodin

https://www.kkcm.cz/_files/ugd/ceade7_a1675ffba42e43b89605dd792fe9746e.pdf

Geologické pokusy do školy i domů – nitro Země

Na tomto workshopu necháte vybuchnout sopky, pokusem zjistíte, proč jsou sopečné plyny tak nebezpečné, naučíte se namíchat nitro Země, vytvořit si snadno seismograf a zemětřesnou plošinu, vyzkoumáte vlastnosti minerálů, uvidíte růst krystaly přímo před očima a vyzkoušíte si mnoho dalších praktických pokusů, které pak budete umět kdykoliv zopakovat. Na pokusy využíváme snadno dostupné materiály a jednoduchá zařízení.

Díky mnoha praktickým pokusům, které se hodí jak do školy, tak do družiny či domů, pochopíte principy toho, jak funguje nitro naší planety a jaké jsou jeho projevy navenek.

KDE: Geopark Říčany

KDY:  13.5.2024 od 17:30-19:30 hodin

Vstupné: 500 Kč –  NUTNÁ REZERVACE

https://muzeumricany.cz/akce-udalost/geologicke-pokusy-do-skoly-i-domu-nitro-zeme/

Muzejní noc v Říčanech

Večer s historickou hudbou v zahradě muzea! Taková bude letošní Noc muzeí v Říčanech, která se odehraje 17. května od 18 hodin. Zveme vás na venkovní koncert středověké a renesanční hudby, při kterém na vlastní uši zakusíte tóny našich dějin. V rámci letošní účasti Muzea Říčany na celorepublikové akci muzejních nocí pro vás pořádáme hudební událost, na kterou jen tak nezapomenete. V rámci celovečerního programu nejenže ochutnáte historické melodie, ale seznámíte se také s naší sbírkou historických hudebních nástrojů a vůbec poprvé vás necháme nahlédnout do útrob našeho mimořádně cenného a jedinečného flašinetu s mechanickým divadélkem. A na závěr? Doslova žhavá ohnivá show! Na zahradě naleznete stánek s občerstvením. 

KDE: zahrada muzea Říčany 

KDY:  17.5.2024 od 18:00-19:30 hodin a 20:00-21:30 hodin

Vstupné: 300/120/80Kč

https://muzeumricany.cz/akce-udalost/muzejni-noc/

Dny otevřených dveří na hvězdárně v Ondřejově 

Po oba dva dny pro vás budou otevřena naše odborná pracoviště a budete si je moci prohlédnout s výkladem odborníků. Veškerá technika k prohlídce, doprovodný program plný dětských aktivit – hrátky s tekutým dusíkem, tvorba vlastní rakety, focení u makety rakety. V sobodu bude na místě i stánek s občerstvením a výstava drobného zvířectva.

KDE: hvězdárna Ondřejov 

KDY:  17. a 18.5.2024 od 9 do 18 hodin

https://www.asu.cas.cz/articles/2230/463/dny-otevrenych-dveri-na-observatori-v-ondrejove-17-a-18-kvetna

Den farmy v Tehově – poslední!  

Jarní den farmy v Tehově – poslední velká akce podobného formátu na farmě. Pokud jste to na farmě nestihli navštívit a pořádně se tam rozhlédnout, máte poslední šanci. Přijďte si podrbat zvířátka za uchem, něco dobrého si nakoupit a zabavit děti. Čekají vás komentovatné prohlídky, projížďky na valníku, koně a poníci pro děti, stánky s občerstvením, dílničky, dětský stánek se sazeničkami a framářská stage s kapelou Kam na Band.

KDE: Farma a minimlékárna Tehov 

KDY:  18.5.2024 od 10 do 14 hodin

https://www.inplem.cz/index.php/nase-sluzby-2/aktuality-z-farmy/340-den-farmy

Festival Ladova kraje

Hudba! Divadlo! Dílničky! Soutěže! Mikeš! Všechno bude a navíc zadarmo! Pilotní ročník rodinného festivalu Ladova kraje na Klokočné. Obce Ladova kraje změří síly v disciplínách inspirovaných Mikešovým putováním. Vy se tím můžete bavit, sami si to vyzkoušet a pobavit se u doprovodného programu.

Programem vás provede moderátorka Tereza Tobiášová, kterou znáte třeba z TV Prima.

KDE: u fotbalového hřiště Klokočná

KDY:  18.5.2024 od 10 hodin.

https://www.laduv-kraj.cz/festival-ladova-kraje

Vycházka na orchidejovou louku – Vojkovská louka

Věděli jste, že v těsné blízkosti Říčan, kvetou na jaře stovky vzácných orchidejí? Jmenují se Prstnatce májové a na Říčansku je můžete obdivovat pouze na jediné lokalitě – mokřadní louce u Vojkova. A vy se s námi na tuto louku, která byla v roce 2023 vyhlášena chráněným územím v kategorii přírodní památka, můžete zajít podívat! Za vytrvalého deště se akce ruší (informace na telefonu 607 082 356). 

KDE: sraz na odbočce asfaltky směrem na Klokočnou, u naučné cedule

KDY:  18.5.2024 9:30 -11:30 hodin

Vstupné: 50 Kč

https://muzeumricany.cz/akce-udalost/vychazka-na-orchidejovou-louku/

Dětský den na Pražském hradě 

Dětský den pod záštitou manželky prezidenta paní Evy Pavlové, nabídne pro všechny velké i malé dobrodruhy spoustu zábavných a poučných aktivit. Využijte možnost podívat se do krásných prostor v okolí Pražského hradu, zasoutěžit si o ceny a užít si prima odpoledne. Občerstvení a další doprovodný program zajištěny. A nebude chybět stánek našeho Klubu Čtyřlístek. 

KDE: Královská zahrada a Jelení příkop

KDY:  25.5.2024 10 – 18 hodin

https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/detsky-den-na-prazskem-hrade-1-12840

BerchtolDění s MASkou – dětský den

Srdečně Vás zveme na BerchtolDĚNÍ s MASkou – dětský den, který se koná v sobotu 25. 5. 2024 na zámku Berchtold. Čeká na Vás zajímavý kulturní program, tvořivé dílničky, tradiční řemesla a sportovní aktivity. Divadélko PiGi a Lily show, výstava veteránů, soutěže pro děti, bubnování, šašek na chodbách, malování na obličej, dětské hřiště. Dále tradiční řemesla a sportovní aktivity, které si děti mohou vyzkoušet.

KDE: zámek Berchtold, Kunice

KDY:  25.5.2024 10 – 16 hodin

https://mas.ricansko.eu/events/berchtoldeni-s-maskou-detsky-den/

Mukařovská kecka

46. ročník dálkového pochodu. Trasy v délce 7,15,25 km.

KDE: Mukařov

KDY:  25.5.2024

https://www.strancice.cz/mukarovska%2Dkecka/a-1735

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.