Velká NERF Bitva v Tehově

NERF akce

Mají vaše děti rády NERF? Právě pro ně jsme připravili velkou NERF bitvu na čerstvém vzduchu.

V Tehově – vedle Říčan a tím pádem i blízko Prahy – mají krásné cyklotrialové hřiště. Spousta dřevěných a kamenných překážek, zvlněný terén, zkrátka perfektní místo, kde se mohou bojovníci schovávat do úkrytů, zkoušet různou taktiku, tvořit aliance, jít na zteč, bojovat jednotlivě, v páru, i ve skupině. Takže jsme po dohodě s obcí Tehov připravili na 15.10. 2022 od 14.00 NERF bitvu právě na tomto hřišti.

Zveme vaše kluky i děvčata. Stačí si přinést NERFku a pár nábojů, nejlépe podepsaných. Počet míst je omezen, na hřiště se více jak 40 lidí nevejde. Budeme hrát různé hry, jmenujme Bitvu o vlajku, Souboj o vodu, Deathmatch (všichni proti všem) a další. Děti se pořádně vyběhají, získají velký zážitek a vy se můžete buď dívat, nebo si od nich na chvíli odpočinout. Více zde.

A proč to vlastně děláme?

Kluky to baví. Často právě ti, kteří jinak sedí u počítače a paří hry, když dostanou do ruky NERFku, jsou jako vyměnění. Začnou běhat, schovávat se, plížit, komunikovat s ostatními, snaží se vyhrát, jsou najednou plní pohybu a energie. Začnou více poslouchat, protože se s nimi bavíme o tématu, které je zajímá. A my to využíváme k tomu, aby se jim zlepšila komunikace, koordinace, spolupráce. Pomáháme jim vymýšlet taktiku, používáme průběžnou zpětnou vazbu, takže sami si uvědomují různé chybky a vymýšlejí zlepšení. Nehodnotíme je, ale chceme, aby si na lepší postupy přišli sami, a jen je jemně posouváme. Tak je za dvě hodiny naučíme mnohem více, než při výkladu ve škole. Během dvou hodin dostanou kompletní lekci z celistvého rozvoje, který obsahuje fyzickou, emociální a sociální dimenzi.

Někdo by mohl namítnout, proč si s nimi hrajeme na válku, když válka je špatná, což lze snadno vidět na příkladu Ukrajiny. Ano, nadměrná agrese je špatná, ale nebýt připravený k obraně svých hodnot a svého života není správné. A tak se u kluků snažíme kultivovat agresivitu (která je v určitých situacích přirozená) a správně ji používat tam, kde je třeba. K obraně sebe, k ochraně slabších, k pochopení k čemu je agrese vhodná, a k čemu ne. Občas slyším, že lepší je zůstat v klidu anebo jít pryč. Nejsem si jistý, jestli je to dobrý návod pro všechny životní situace, kdy vás někdo zastrašuje, vyhání z vašeho bydliště, bere vám vaše věci. Ano, můžete se obrátit na policii, ale ne vždy to zafunguje. Domnívám se, že každý muž by měl být připraven vzít obranu do vlastních rukou, když bude nejhůř.

To už jsem na ale chvíli odbočil. NERF bitvu děláme hlavně proto, aby se děti zabavili venku fyzicky. Takže vás i vaše děti zveme do Tehova, abyste si užili pěkné podzimní počasí venku doplněné o super zážitek. Boj zkrátka ke klukovskému světu patří a je dobré, když si ho užijí s předem danými pravidly pod naším vedením. Více zde