Za čest krále!

O prodlouženém víkendu před svátkem práce jsme pořádali hradní akci. Pobývali jsme na Horním hradu, který nás překvapil svou rozlehlostí a mimořádně příjemnou lidskou pohodou. V sobotu ráno jsme se vydali na krátkou obhlídku okolí a hráli jsme nejrůznější hry. Děti brzy utvořili fajn partu a tak jsme je mohli nechat později prozkoumávat hrad samotné, protože na sebe dávali pozor navzájem.

Tátové se odpoledne vrhli do výroby mečů a štítů. Jeden tatínek dokonce vyrobil čtyři – pro každého syna jeden a pro sebe také jeden. Kluci mu meče vytrhávali zpod rukou, ještě nebyly ani hotové. Zbytek dne se nesl v malých či větších potyčkách. My tátové jsme po ukončení výroby byli tak unavení, že jsme se do soubojů raději vůbec nepouštěli.

V neděli dopoledne jsme uspořádali dobývaní hradu, kdy se nejprve kluci útočníci postavili proti holkám obránkyním.

Po krátké slovní přestřelce kluci zaútočili, první útok jsme s dívkami odrazili, ale další už ne. Zatlačili nás za bránu a brzy už se bojovalo na nádvoří.

Dva kluci na nás však vyzráli, proběhli vnitřkem hradu místo po nádvoří, a dobyli okamžitě hradní věž, čímž vyhráli.

Poté jsme týmy prohodili. Holky také prorazily rychle na nádvoří, ale kluci se nedali nachytat, a tak se bitva změnila v řadu dlouhých či krátkých soubojů, útoků a ústupů.

Nejlítější boje jsme svedli o centrální chodbu, která byla těžko prostupná a na jejíž obranu stačili dva obránci.

Po povolání posil z řad tatínků se nám konečně podařilo prorazit na přírodní terasu pod věží. Zde opět vypukla řada soubojů, a po dobytí terasy se obránci obrnili na vstupu do věže.

Útok střídal útok, a už jsme přestávali věřit v úspěch. Ale vytrvali jsme a nakonec jsme vstup do věže dobyli.

V neděli odpoledne jsme vyrazili na výlet na Nebesa (Himmelstein), kde jsme objevili čertovskou díru do země u které se objevil tajemný kouzelník, kterého děti za chvíli zlikvidovali.

Poté jsme sestoupili do údolí, jež se zove Peklo a kde bylo docela krásně.

Večer jsme oslavili čarodějnice za doprovodu kapel, ohňové show a zeleného piva.

V pondělí dopoledne jsme absolvovali prohlídku hradu a celý víkend zakončili vynikající slepicí na paprice.

 

Komentáře