Letní příměstské tábory  PRALES 2024

"BLÁZNIVÝ PRALES"

Užijte si s námi další ročník oblíbeného příměstského tábora PRALES (prázdniny v lese). Les nabízí spousty míst pro skvělá dobrodružství. Kamarádi i lektoři se postarají o dobrou náladu, pestrý program i prostor pro vlastní hraní a zkoumání lesa.

Letošní společný název pro náš příměstský tábor je "bláznivý". Celé prázdniny budeme dělat trošku netradiční věci. Ať už vymyslíme během jednoho týdne cokoliv, budeme se snažit, abychom si vše užili nejen my, ale hlavně naši malí kamarádi. Takže jeden týden se potkáme se zvláštními pohádkami, další si třeba oslavíme velikonoce a vánoce, poté procestujeme celý svět a nakonec navštívíme naši planetu nejen v pravěku, ale třeba i za dob králů, rytířů a princezen. Tak co, těšíte se tak, jako my?  Letos jsme tu pro vás celých 7 týdnů, stačí si vybrat!

Příměstský tábor Prales

 • aktivní odpočinek a poznávání přírody, celý den v lese
 • pohádkově naučná témata, venkovní hry
 • tábornické dovednosti, práce se dřevem
 • poznávání lesních plodů, stop zvířat
 • výlety, koupání
 • zážitková pedagogika, výchova k samostatnosti
 • prima parta kamarádů
 • dvě svačiny vč. ovoce, zeleniny, chutný oběd a dodržování pitného režimu v ceně
 • zkušení a vyškolení lektoři a lektorky

TÉMATA PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ PRALES

ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ

Představte si, že máte v ruce album fotek a prohlížíte si, co jste celý rok prožili. My jsme potkali profesora Vrabce, jež dokázal sestrojit hodiny s tajemnou mocí. O jejich návod se s námi podělil a tak budeme moci prožít jeden den třeba Velikonoce a hned další pouštět draka. Zvládneme si i ozdobit stromeček... Jak to celé dopadne?

Nechte se překvapit!

POPLETENÉ POHÁDKY

Za sedmero horami a sedmero řekami žil jeden kouzelník, který měl sešit s tajemnou mocí... Byl to vlastně deník pohádkové říše.  Tento deník se mu ale ztratil, a i když hledal, najít ho nemohl. Zatím se ale v pohádce děly podivné věci... Místo koně přijel rytíř na oslovi, ze sluje nevyšel hrozný drak, ale malé kotě, místo zlaté hvězdy na čele vyrostla princezně bradavice, a její zlatá hvězda byla spatřena na vodníkovi.

Pomozte nešťastnému kouzelníkovi všechno napravit!

OD PRAVĚKU AŽ K NÁM

Opět budeme potřebovat pomoci... Našli jsme dopis od kapitána Nema, jež obsahuje návod na výrobu stroje času. Když se do toho dáme hned první den, určitě si ještě užijeme to správné cestování. 

Abychom zapadli, budeme se muset přizpůsobit nebo správně maskovat. Už se těšíme na neandrtálce, mamuty, nebo rytíře a princezny. Záleží jen na nás, jak dlouho se kde zdržíme. 

LETEM SVĚTEM

Už jste byli někde, odkud se vám opravdu nechtělo? Jak to tam vypadalo? Bylo to u moře nebo na horách? Jaká tu žila zvířata? Byli jste tu s rodinou nebo s kamarády? Vzali byste nás s sebou?

Přenášedlo, kouzelná formule a vědět, kde chci být. To jsou pravidla pro cestování na různá místa. Proč bychom se pak nemohli podívat do pouště, pralesa nebo třeba na severní pól?

Organizační informace

 • Příměstský tábor probíhá vždy od pondělí do pátku, od 8:00 do 17:00 h.
 • Místo setkávání a další podrobnosti, jako je výpis otevřených turnusů v daném místě, najdete na stránce u jednotlivých lokalit, kde se také můžete rovnou přihlásit.
 • Turnus bude otevřen, pokud se přihlásí alespoň 15 dětí.
 • Při objednávce můžete využít slevy 100,- korun za každou další objednávku - buď dalšího turnusu pro dítě, nebo pro sourozence. Slevu zvolíte v přihlašovacím formuláři.
 • Storno podmínky:
 • Přesunutí na jiný turnus z důvodů nemoci  je možné za dodatečný poplatek 250,- Kč při oznámení více než týden dopředu. V případě nahlášení v den začátku turnusu a později, je přesun na jiný turnus možný za dodatečný poplatek 1.000,- Kč.
 • Odhlášení do 4 týdnů před začátkem přihlášeného turnusu - storno poplatek  350,-Kč.
  Odhlášení do 3 týdnů před začátkem přihlášeného turnusu - storno poplatek  550,-Kč.    Odhlášení do 2 týdnů před začátkem přihlášeného turnusu -  storno poplatek  50%. 
  Odhlášení do 1 týdne před začátkem přihlášeného turnusu - storno poplatek  70%, později 100%.
 • Připojištění storna je možné po domluvě, nejdéle 3 dny od vystavení objednávky, pro více informací nás neváhejte kontaktovat, odkaz na ERV pojištění zde. Cena tohoto připojištění je cca 5 - 8% z ceny tábora. Stojí to za zvážení, protože náhoda je blbec.
 • Všeobecné obchodní podmínky ke stažení zde.

Rezervujte si místa na oblíbeném příměstském táboře již dnes a využijte slevu pro brzký nákup. V případě jakýchkoliv otázek nám napište, nebo kontaktujte přímo Janu Vančurovou, e-mail: jana.vancurova@klubctyrlistek.cz, nebo tel. 737 882 959.